Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za motor B pri 16-ih letih – AM

• Avtor
    Prispevki
    Gost
    Število objav: 426

Pri 16-ih letih lahko opravljaš izpit B kategorije in do 18 leta voziš s spremljevalcem. Z opravljanjem izpita pri 18-ih se ti prizna tudi AM kategorija. Torej je AM podkategorija B. Izpit AM predstavlja del izpita B. AM lahko opravljaš od 15 leta starosti naprej. Zanima me, kakšen je postopek, da uporabiš izpit B, ki si ga opravljal pri 16-ih letih, za pridobitev AM katergorije pri 16-ih letih?

Mirko TurkMirko Turk
    Moderator
    Število objav: 332

Pri 16-ih letih lahko opravljaš izpit B kategorije in do 18 leta voziš s spremljevalcem. Z opravljanjem izpita pri 18-ih se ti prizna tudi AM kategorija. Torej je AM podkategorija B. Izpit AM predstavlja del izpita B. AM lahko opravljaš od 15 leta starosti naprej. Zanima me, kakšen je postopek, da uporabiš izpit B, ki si ga opravljal pri 16-ih letih, za pridobitev AM katergorije pri 16-ih letih?

Pozdravljeni, pri 16. letih ne morete opravljati vozniškega izpita kategorije B, lahko pa vozite s spremljevalcem, če ste pred tem seveda opravili predpisani program za vožnjo s spremljevalcem. Šele ko ste stari 18. let pa lahko opravljate vozniški izpit za kategorijo B. Šele po uspešno opravljenem vozniškem izpitu za kategorijo B se vam v vozniško dovoljenje poleg priznane kategorije B vpiše tudi kategorija AM.

ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Gost

Kar ste obrazložili, mi je znano. Ampak pravim, da pri opravljanju predpisanega programa za vožnjo s spremljevalcem, kandidat osvoji tudi predvideno znanje za AM kategorijo. In, če se lahko opravlja izpit za AM kategorijo pri 15-ih letih, me zanima, zakaj se znanje, pridobljeno pri programu za vožnjo s spremljevalcev, ne more uporabiti pri opravljanju izpita AM kategorije. Torej, zakaj je potrebno za izpit AM kategorije, katerega se lotimo pri 16-ih letih in imamo opravljen program za vožnjo s spremljevalcem, delati v celoti, ne glede na že pridobljeno znanje. Hvala za pojasnilo.

Keymaster
    Število objav: 33

Kar ste obrazložili, mi je znano. Ampak pravim, da pri opravljanju predpisanega programa za vožnjo s spremljevalcem, kandidat osvoji tudi predvideno znanje za AM kategorijo. In, če se lahko opravlja izpit za AM kategorijo pri 15-ih letih, me zanima, zakaj se znanje, pridobljeno pri programu za vožnjo s spremljevalcev, ne more uporabiti pri opravljanju izpita AM kategorije. Torej, zakaj je potrebno za izpit AM kategorije, katerega se lotimo pri 16-ih letih in imamo opravljen program za vožnjo s spremljevalcem, delati v celoti, ne glede na že pridobljeno znanje. Hvala za pojasnilo.

Pozdravljeni,za opravljanje praktičneg dela vozniškega izpita kategorije am pri npr. pri 16 letih potrebujete opravljeno usposabljanje v šoli vožnje za kategorijo am in uspešno opravljen teoretični del vozniškega izpita kategorije am.

Gost