Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    15.8.2020 mi je poteklo voznisko dovoljenje (mladi voznik) varno voznjo sem naredil pred letom vendar nisem sel vpisati. Sedaj se ze dva meseca vozim z pretecenim vozniskim dovoljenjem ker mi je enostavno uslo iz glave da moram podaljsati, obstaja kaksna omejitev kdaj podaljsam izpit?

    Pozdravljeni,

    Vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja ni dovoljena.

    Voznik začetnik oziroma voznica začetnica (v nadaljnjem besedilu: voznik začetnik) je voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti in voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil katere od kategorij A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G;

    (1) Voznik začetnik, ki ima v Republiki Sloveniji stalno ali začasno prebivališče in je v Republiki Sloveniji opravil vozniški izpit in pridobil vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A in B, mora opraviti program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov.

    (2) Vozniku začetniku se ob izdaji vozniškega dovoljenja izda tudi karton voznika začetnika za spremljanje opravljenih obveznosti po programu dodatnega usposabljanja za voznika začetnika, na katerega izvajalec programa potrjuje opravljene obveznosti.

    (3) Program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov vsebuje vadbo varne vožnje ter skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa in psihosocialnih odnosih med udeleženci cestnega prometa.

    (4) Programa dodatnega usposabljanja se lahko voznik začetnik udeleži po najmanj šestih mesecih od izdaje vozniškega dovoljenja.

    (5) Ceno programa dodatnega usposabljanja za voznika začetnika plača udeleženec.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    pozdravljeni, mene pa zanima koliko časa pred podaljšanjem vozniškega izpita moraš opraviti zdravniški pregled, ker so mi rekli da ga moram opraviti najmanj 1 mesec pred podaljšanjem vozniškega izpita, a meni je že potekel

    Pozdravljeni, tovrstni zakonski rok ni predpsian. Zdravniški pregled za vozniški izpit lahko opravite tudi danes.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    koliko časa po poteku vozniškega dovoljenja ga še lahko podaljšam samo s zdravniškim spričeavlom

    Pozdravljeni,

    Zakon o voznikih pravi sledeče:

    (1) Vozniško dovoljenje izda oziroma njegovo veljavnost podaljša upravna enota (v nadaljnjem besedilu: pristojni organ). Vozniško dovoljenje začne veljati z dnem izdaje.

    (2) Vozniško dovoljenje se izda oziroma njegova veljavnost se podaljša osebi, ki ima v Republiki Sloveniji običajno prebivališče ali predloži dokaze, da v Republiki Sloveniji študira že vsaj šest mesecev.

    (3) Vozniško dovoljenje se izda do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dve leti po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorij A2 ali A in B. Vozniško dovoljenje se podaljša, ko voznik opravi program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov za eno izmed kategorij A2 ali A in B.

    (4) Če ta zakon ne določa drugače, se vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, A2, A, B, B1, BE, F in G izda z veljavnostjo desetih let. Po dopolnjeni starosti 70 let se vozniško dovoljenje izda z veljavnostjo petih let.

    (5) Če ta zakon ne določa drugače, se vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 in D1E izda z veljavnostjo petih let. Po dopolnjeni starosti 65 let se vozniško dovoljenje izda z veljavnostjo treh let.

    (6) Imetniku vozniškega dovoljenja kategorij AM, A1, A2, A, B, B1, BE, F in G, ki dopolni starost 70 let, se podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja, če predloži zdravniško spričevalo, da je telesno in duševno zmožen za vožnjo motornega vozila določene kategorije.

    (7) Veljavnost vozniških dovoljenj kategorij C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 in D1E se po poteku podaljša, če imetnik vozniškega dovoljenja predloži zdravniško spričevalo, da je telesno in duševno zmožen za vožnjo motornega vozila določene kategorije.

    (8) Ne glede na tretji, četrti in peti odstavek tega člena se veljavnost vozniškega dovoljenja omeji na krajši rok, če je ta določen v zdravniškem spričevalu o telesni in duševni zmožnosti upravičenca za vožnjo motornega vozila, ki ga izdajo izvajalci zdravstvene dejavnosti in pooblaščeni izvajalci zdravstvene dejavnosti.

    (9) Pri izrekanju kazenskih točk v cestnem prometu se šteje, da ima veljavno vozniško dovoljenje, izdano v Republiki Sloveniji, tudi imetnik vozniškega dovoljenja, ki mu je potekel rok veljavnosti, oziroma voznik, ki je v času storitve prekrška vozil vozilo s potrdilom iz četrtega odstavka 56. člena tega zakona.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni
    Danes sem opravila teh.pregled vozila, nisem pa mogla podaljšat registracije. Na zadnji strani mi sicer piše veljavnost za kategorije 2031, spregledala pa sem veljavnost vozniškega dovoljenja, ki mi je poteklo 1.10.2020.
    Kako je s tem?
    Hvala vam za Vaš odgovor.
    S poštovanjem
    Zdenka

    Pozdravljeni,

    Če je vozilo pisano na vas, morate pred registracijo uspešno podaljšati vozniško dovoljenje.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Zdravo,

    Ali obstaja kakšna napotnica za kontrolni zdravstveni pregled? In kje ga dobiti?
    Oz Kako se lahko sam prijavim na kontrolni pregled?

    Pozdravljeni, zdravniški pregled za vozniški izpit lahko opravite pri kateri koli medicini dela, prometa in športa.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Spoštovani, zanima me, če se je zaradi covid-19 kaj zavleklo upoštevanje tečaja cpp, namreč sem ga opravila novembra 2017. Hvala

    Pozdravljeni,

    Vlada določila, da se veljavnost vozniških dovoljenj, teoretičnega dela vozniškega izpita in izkaznic o vozniških kvalifikacijah, ki so zaradi začasne prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev neposredno potrošnikom na področju voznikov in vozil v Republiki Sloveniji potekla ali potečejo od 16. novembra 2020 do vključno 31. marca 2021, podaljša do vključno 31. decembra 2021.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Spoštovani,
    mojo mamo so ustavili policisti so pretečenim vozniškim dovoljenjem, ki ji je potekel v decembru 2020, ker ga ni mogla podaljšati zaradi KORONA ukrepov in ji odvzeli vozilo. V uradnem listu je bilo objavljeno, da se podaljšanje vozniškega dovoljenje lahko prestavi do 28.2. 2021. Ali se v tem času ne bi smela voziti, torej podaljšanje se lahko prestavi, voziti vozilo se pa ne sme ?

    Lp Stane

    Pozdravljeni,

    Kot je meni znano velja sledeče:
    Vlada določila, da se veljavnost vozniških dovoljenj, teoretičnega dela vozniškega izpita in izkaznic o vozniških kvalifikacijah, ki so zaradi začasne prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev neposredno potrošnikom na področju voznikov in vozil v Republiki Sloveniji potekla ali potečejo od 16. novembra 2020 do vključno 31. marca 2021, podaljša do vključno 31. decembra 2021.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Ina
    Gost
    Post count: 576

    Pozdravljeni,
    6.3.2015 sem opravila vozniški izpit, ki mi je potekel 6.3.2017. V tem času nisem opravila tečaja varne vožnje, prav tako nisem zaprosila za dodatno leto mladega voznika.
    Ali moram izpit ponavljati vse od začetka ali opravim samo varno vožnjo?
    Hvala

    Jure
    Gost
    Post count: 576

    Pozdravljeni,

    Zanima me sledeče, septembra 2019 sem izgubil izpit zaradi vožnje pod vplivom alkohola.
    V enem mesecu sem izpit dobil pogojno nazaj. Ta nov izpit pa mi je veljal od oktobra 2019 do oktobra 2020. V glavi sem imel da mi velja do oktobra 2021, zato sem sedaj že pol leta brez veljavnega vozniškega dovoljenja.
    Ali potrebujem za podaljšanje vlogo sodišča, ali je dovolj zdravniško potrdilo?
    Pogojna mi je potekla marca 2021, v tem času nisem storil nobenega prekrška, iz sodišča pa tudi nisem prejel nobene nove vloge ali sklepa. Najlepša hvala za odgovor.

    Lep pozdrav

    Vanja Kolar Ivačič
    Gost
    Post count: 576

    Pozdravljeni, čez mesec dni mi bo poteklo dovoljenje. Omejitev imam zaradi kratkovidnosti. Pred tremo leti sem bila na operaciji za oči in zdaj zelo dobro vidim. Zdravnik, ki me je opreral, mi je izdal potrdolo. Mi je potrebno iti na medicino dela ali ke dovolj, da priložim potrdilo okulista?

    Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Odgovori na: Reply #19954 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: