Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za avto Vožnja s spremljevalcem

  • Avtor
    Prispevki
  • Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Kakšna je kazen če spremljevalec ni prisoten med vožnjo?

    V tem primeru gre za vožnjo brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja ni dovoljena. Gre za hujši prekršek, za katerega je predpisana stranska sankcija najmanj treh kazenskih točk, poleg tega pa vam lahko policist tudi zaseže vozilo.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Nejc
    Gost
    Post count: 573

    Lp, mene pa zanima ali je lahko tabla L nameščena znotraj zadnjega stekla, ker je na avtu premalo magnetne površine.

    Lucija
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    zanima me, ali mora spremljevalec vožnje sedeti na sovoznikovem sedežu, ali lahko sedi na zadnjih sedežih?

    Že vnaprej hvala za odgovor.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Lp, mene pa zanima ali je lahko tabla L nameščena znotraj zadnjega stekla, ker je na avtu premalo magnetne površine.

    . Pozdravljeni, tega zakon ne predpisuje. Tudi mi ni znano, da bi policist nekoga kaznoval, ki bi imel tako nameščeno l tablico za vožnjo s spremljevalcem.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    zanima me, ali mora spremljevalec vožnje sedeti na sovoznikovem sedežu, ali lahko sedi na zadnjih sedežih?

    Že vnaprej hvala za odgovor.

    Pozdravljeni, spremljevalec mora sedeti na sovoznikovme sedežu. Prosim, preberite tudi navodila za vožnjo s spremljevalcem

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Ivan Cankar
    Gost
    Post count: 573

    Ali sme voznik s spremljevalcem voziti tudi v drugih državah

    SONJA
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!

    Zanima me sledeče. Ali mora biti avto dodatno zavarovan zaradi vožnje mladoletne osebe ali ne.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Ali sme voznik s spremljevalcem voziti tudi v drugih državah

    Pozdravljeni, voznik s spremljevalcem ne sme voziti v tujini.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!

    Zanima me sledeče. Ali mora biti avto dodatno zavarovan zaradi vožnje mladoletne osebe ali ne.

    Pozdravljeni, vsaka zavarovalnica drugače obravnava to vprašanje, tako da bo najbolje da se s to tematiko obrnite direktno na vašo izbrano zavarovalnico.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Katja
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!
    Zanima me ali je lahko med voznjo s spremljevalcem v avtu prisotna tudi katera druga oseba (poleg spremljevalca in mene)?
    Lepo pozdravljeni

Odgovori na: Reply #32109 in Vožnja s spremljevalcem
Vaši podatki: