Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za avto Vožnja s spremljevalcem

  • Avtor
    Prispevki
  • Dejan
    Gost
    Post count: 573

    Lep pozdrav mene pa zanima kakšna je kazen, če nimaš nameščene tablice L ?
    Hvala lp

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Lep pozdrav mene pa zanima kakšna je kazen, če nimaš nameščene tablice L ?
    Hvala lp

    Zagrožena globa po Zakonu o voznikih je 500 eurov. L tablico za vožnjo s spremljevalcem lahko kupite tukaj.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Lep pozdrav mene pa zanima kakšna je kazen, če nimaš nameščene tablice L ?
    Hvala lp

    Zagrožena globa po Zakonu o voznikih je 500 eurov. L tablico za vožnjo s spremljevalcem lahko kupite tukaj.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirana
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!

    Moj sin, star 16 let in pol, je opravil vse potrebno, da lahko vozi vozilo s spremljevalcem. Domov je prinesel obvestilo, da lahko vozi osebni avtomobil – v prometnem dovoljenju oznaka M1. Imamo Citroen Berlingota, vendar je oznaka N1 tovorno vozilo BB furgon s podaljšano kabino. Zanima me ali lahko vozi ta avto (največja dovoljena masa 1880 kg, masa vozila 1326 kg).

    Hvala za odgovor in lep pozdrav.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!

    Moj sin, star 16 let in pol, je opravil vse potrebno, da lahko vozi vozilo s spremljevalcem. Domov je prinesel obvestilo, da lahko vozi osebni avtomobil – v prometnem dovoljenju oznaka M1. Imamo Citroen Berlingota, vendar je oznaka N1 tovorno vozilo BB furgon s podaljšano kabino. Zanima me ali lahko vozi ta avto (največja dovoljena masa 1880 kg, masa vozila 1326 kg).

    Hvala za odgovor in lep pozdrav.

    Pozdravljeni, v navodilih, ki jih je izdal AVP res piše sledeče:

    Oseba, ki se usposablja s spremljevalcem:  Lahko vozi osebni avtomobil (v prometnem dovoljenju je v polju Vrsta vozila vpisano M1 osebni avtomobil), brez priklopnega vozila, na ozemlju Republike Slovenije, če jo spremlja spremljevalec, ki je vpisan v evidenčni karton vožnje, in če je vozilo označeno s predpisano tablico kvadratne oblike, zelene barve, na kateri je črka »L« bele barve.

    Vašega vozila, ki ima oznako N1, torej na smete uporabljati za vožnjo s spremljevalcem.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    spela
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!
    Mene pa zanima, ce lahko s spremljevalcem vozim tudi v tujini? (Italija, Hrvaška)
    Hvala za odgovor in lep pozdrav.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!
    Mene pa zanima, ce lahko s spremljevalcem vozim tudi v tujini? (Italija, Hrvaška)
    Hvala za odgovor in lep pozdrav.

    Opravljeni program vožnje s spremljevalcem velja samo za Slovenijo.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    123
    Gost
    Post count: 573

    Ali moraš pri 18. letih delati celoten izpit od začetka, čeprav si že prej opravil vožnjo s spremljevalcem?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Ali moraš pri 18. letih delati celoten izpit od začetka, čeprav si že prej opravil vožnjo s spremljevalcem?

    Pozdravljeni, vrnite se v šolo vožnje, tam odpeljite še nekaj ur vožnje (da odpravite morebitne napake ali dopolnite morebitno izgubljeno znanje), potem pa se prijavite na enega izmed prostih terminov praktičnega del vozniškega izpita (glavno vožnjo).

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Helena
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!
    Zanima me sledeče (čeprav ste delno že odgovorili enemu, a zgolj s stavkom iz pravilnika):
    – sin, ki še ni star 18 let, lahko vozi B kategorijo s spremljevalcem (ima vso potrebno dokumenatcijo)
    – kupili smo magnetno tablico L za vožnjo s spremljevalcem, a na noben naš avto se ne more namestiti na zadnja-peta vrata (le na stranska) – magnet ne prime oz. vrata so iz takega materiala (čemu potem tak pravilnik, če ni izvedljivo?)
    – na šipo z notranje strani je ne moremo prilepiti, ker je okno zatemnjeno
    Vprašanje:
    – ali smo v prekršku, če je fiksno prilepimo na zadnja vrata levo in je tudi takrat na avtu, četudi ne vozi sin?
    – ali smo v prekršku, če jo damo na stranska vrata?

Odgovori na: Reply #30301 in Vožnja s spremljevalcem
Vaši podatki: