Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za avto Vožnja s spremljevalcem

  • Avtor
    Prispevki
  • Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Imam 17 let, fant je inštruktor A,B,C in CE kategorije in ima 24 let. Učil me bo voziti prvih 20 ur, Če prav razumem forume ne bo mogel biti spremljevalec (po programu vožnja s spremljevalcem), ker nima 25 let? je to prava razlaga….malo je čudno, ker uči me lahko, pol ko znam pa ne more biti poleg mene.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 73

    Novi Zakon o voznikih(51. člen) navaja:

    Spremljevalec osebe iz prejšnjega odstavka je lahko eden od staršev, posvojiteljev, skrbnikov, rejnikov ali druga oseba, ki je stara najmanj 27 let in ima veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije B najmanj pet let in v evidenci nima več kot pet kazenskih točk. Osebo, mlajšo od 18 let, lahko spremlja druga oseba pod pogojem, da s tem pisno soglašajo starši, skrbniki, posvojitelji ali rejniki. Če je spremljevalec druga oseba, lahko v obdobju petih let usposablja največ dve osebi iz prejšnjega odstavka. Spremljevalec mora biti vpisan v evidenco o vozniških dovoljenjih in evidenčni karton vožnje. Vpis opravi izpitni center, ko ugotovi, da so izpolnjeni pogoji. Pred vpisom v evidenčni karton vožnje mora izpitni center spremljevalcu posredovati ustrezna navodila.

    To pomeni, da vaš učitelj vožnje in fant, ki ni star 27 let ne more biti tudi vaš spremljevalec.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Vidim, da ste sedaj na vaših straneh napisali tudi kar obsežen komentar na to temo, torej če komu prav pride navajam povezavo: vožnja s spremljevalcem

    Riza
    Gost
    Post count: 573

    vprašu bi kakšna je kazen če te policija dobi brez spremljevalca

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    V tem primeru mislite na vožnjo brez veljavnega vozniškega dovoljenja.

    Zakon o pravilih cestnega prometa pravi sledeče:

    (1) Policist zaseže vozniku motorno vozilo, s katerim je bil zaloten pri storitvi hujšega prekrška in je izpolnjen eden od naslednjih pogojev:

    vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste kategorije oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi

    Seveda temu sledi tudi primerna denarna kazen.

    .

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Grega
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni

    Na vaši spletni strani sem zasledil informacije o Vožnji s spremljevalcem, pa vas sprašujem v zvezi z mojim sinom

    V juliju bo napolnil 16 let in kot sem videl na vaši strani bi potreboval za vožnjo s spremljevalcem naslednje stvari

    1) veljaven osebni dokument,
    2) starost najmanj 16 let,
    3) tečaj in izpit iz prve pomoči (ali to lahko opravlja pred 16. rojstnim dnem in kje)
    4) zdravstveni pregled
    5) vpis v šolo vožnje
    6) opravljen tečaj CPP (najmanj 20 ur) (ali to lahko opravlja pred 16. rojstnim dnem in kje)
    7) uspešno opravljeni republiški testi CPP
    8) v šoli vožnje zaključen program praktičnega dela usposabljanja (najmanj 20 ur)
    9) vpis spremljevalca v evidenčni karton vožnje

    Kakšen bi bil najboljši vrstni red dogodkov (ali se držimo kar zgoraj opisanega vrstnega reda)?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Z usposabljanjem lahko prične, ko bo star 16 let. Najbolje bo, da se držite zgornjega vrstnega reda.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Andrej
    Gost
    Post count: 573

    Zanima me ali je lahko nameščena L tabla na zadnem steklu avtomobila (premalo magnetne površine za velikost l table)
    Lep pozdrav.

    Andrej
    Gost
    Post count: 573

    POzdravljeni.
    Zanimam me ali je lahko nameščena L tabla na zadnjem steklu avtomobila saj nimamo dovolj magnetne površine ua namstitev na pokrov prtljažnega prostora.
    Lepo pozdravljeni.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    POzdravljeni.
    Zanimam me ali je lahko nameščena L tabla na zadnjem steklu avtomobila saj nimamo dovolj magnetne površine ua namstitev na pokrov prtljažnega prostora.
    Lepo pozdravljeni.

    Pozdravljeni,
    Zakon o voznikih pravi sledeče:
    Tablica iz 4. točke prvega odstavka tega člena je kvadratne oblike, zelene barve, na kateri je črka »L« bele barve. Nameščena mora biti na levi polovici zadnje strani vozila, kadar vozi vozilo voznik s spremljevalcem.`

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #15141 in Vožnja s spremljevalcem
Vaši podatki: