Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit iz prve pomoči Veljavnost izpita iz prve pomoči

  • Avtor
    Prispevki
  • Lili
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,leta 1986 sem opravljal vozniški izpit B kategorije in isto leto seveda opravil tudi obvezen tečaj prve pomoči.
    Nekje v letih 1995/1996 sem opravil tudi izpit za pomožnega bolničarja v sklopu določenega podjetja.
    Pred nedavnim sem pričel z tečajem za voznika kategorije A, kjer so mi povedali, da potrebujem za pristop k izpitu CPP tudi potrdilo o opravljenem izpitu prve pomoči. Žal sem dokazila o opravljenih izpitih pomožnega bolničarja in tečaju prve pomoči vedno nosil v denarnici, ki pa so mi jo leta 2010 ukradli.
    V avtošoli sem dobil informacijo, da podatke hranite tudi na izpitnem centru, v okviru katerega sem delal izpit B kategorije. Zanima me, če to drži ter kako in s kakšnimi stroški lahko dvignem pri vas to potrdilo – oz. ali je to dejansko potrebno za pristop k opravljanju izpita CPP za A kategorijo, glede na to, da imam že opravljen izpit B kategorije.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,leta 1986 sem opravljal vozniški izpit B kategorije in isto leto seveda opravil tudi obvezen tečaj prve pomoči.
    Nekje v letih 1995/1996 sem opravil tudi izpit za pomožnega bolničarja v sklopu določenega podjetja.
    Pred nedavnim sem pričel z tečajem za voznika kategorije A, kjer so mi povedali, da potrebujem za pristop k izpitu CPP tudi potrdilo o opravljenem izpitu prve pomoči. Žal sem dokazila o opravljenih izpitih pomožnega bolničarja in tečaju prve pomoči vedno nosil v denarnici, ki pa so mi jo leta 2010 ukradli.
    V avtošoli sem dobil informacijo, da podatke hranite tudi na izpitnem centru, v okviru katerega sem delal izpit B kategorije. Zanima me, če to drži ter kako in s kakšnimi stroški lahko dvignem pri vas to potrdilo – oz. ali je to dejansko potrebno za pristop k opravljanju izpita CPP za A kategorijo, glede na to, da imam že opravljen izpit B kategorije.

    Pozdravljeni,

    Če že imate vozniško dovoljenej za kategorijo B, potem pri prijavi na teoretični del vozniškega izpita ne potrebujete potrdila o opravljenem izpitu iz prve pomoči. Kljub temu lahko duplikat potrdila o opravljenem izpitu iz prve pomoči dobite na eni izmed enot Republiškega rdečega križa. Cena te izdaje je okoli 26 eurov. Več informacij se nahaja tukaj.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Janez
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni, mene zanima, če ima kdo čisto zadnje testne pole za prvo pomoč?

    Nove testne pole za prvo pomoč
    Gost
    Post count: 573

    Povezava do čisto novih testnih pol je objavljena v polnem dostopu do portala :)

    Franka Pegan Glavina
    Participant
    Post count: 1

    rabim duplikat, delal izpit 1978 v kopru

    vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    rabim duplikat, delal izpit 1978 v kopru

    Pozdravljeni, kontaktirajte OZRK Koper.

Odgovori na: Reply #20914 in Veljavnost izpita iz prve pomoči
Vaši podatki: