Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Lep pozdrav

    Vozniški izpit sem opravil leta 2011 potekel mi je leta 2013. Ker delam v tujini tega žal nisem podaljšal niti še nimam opravljenega tečaja varne vožnje ali lahko opravim tečaj varne vožnje in kljub temu podaljšam vozniški izpit.

    Hvala za odgovor
    Rok

    Pozdravljeni,
    Ponovno boste morali opravljati vozniški izpit.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    vozniško dvoljenje sem dobil leta 2011, varnje vožnje pa nisem opravjal. Ali to pomeni, da moram ponovno opravljati celoten vozniški izpit, da lahko ponovno pridobim vozniško dovoljenje ali samo varno vožnjo?

    Hvala za odgovor, lep pozdrav

    Pozdravljeni, Če kot voznik začetnik niste v določenem času opravili varne vožnje, morate v celoti opraviti usposabljanje v šoli vožnje ter vozniški izpit.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    meni je izpit kot mlademu vozniku pretekel pred dvema letoma, julija 2013. Torej z 21 letom. Po tem izteku veljavnosti vozniškega izpita nisem podaljševala nobenkrat, niti za eno leto, kot smo ga lahko. Namreč pred 21 letom, še preden mi je potekla veljavnost, sem imela prometno nesrečo in sem se po tistem nekako odmaknila od vožnje z avtom, nisem več vozila in posledično tudi varne vožnje nisem šla delat. Sedaj, ko sem počasi pripravljena, da se spet navajam na vožnjo z avtom, moram narediti varno vožnjo, da lahko podaljšam izpit. Pa je ne morem opravit,ker nimam podaljšanega vozniškega izpita? Saj lahko opravljam varno vožnjo in potem podaljšam ali ne? Ali moram spet ponovno opravljati celoten vozniški izpit, glede na to, da to ni majhen finančni zalogaj. Hvala za odgovor.

    Pozdravljeni,

    Ponovno morate v celoti opraviti program usposabljanja v šoli vožnje ter nato še enkrat opraviti vozniški izpit.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Žana
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!

    Sem voznica začetnica, izpit mi poteče 7.10.2015. V tem času ne bom mogla opraviti varne vožnje. Ali si lahko podaljšam izpit še za eno leto in nato naredim varno vožnjo?

    Hvala za odgovor.

    Lp, Žana

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!

    Sem voznica začetnica, izpit mi poteče 7.10.2015. V tem času ne bom mogla opraviti varne vožnje. Ali si lahko podaljšam izpit še za eno leto in nato naredim varno vožnjo?

    Hvala za odgovor.

    Lp, Žana

    Pozdravljeni,

    Vozniku začetniku lahko pristojni organ največ enkrat podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja za obdobje, potrebno za izpolnitev predpisanih obveznosti, vendar ne več kot za eno leto. Če predpisanih obveznosti tudi v tem roku ne izpolni, se mu izda novo vozniško dovoljenje le, če ponovno opravi vozniški izpit. V tem primeru ponovno postane voznik začetnik.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Sara T.
    Gost
    Post count: 573

    Moje ime je S. T. pišem vam zaradi varne vožnje. Slišala sem, da je novi zakon s katerim je potrebno varno vožnjo opraviti do 21. leta. Izpit sem naredila 25.07.2014 , konec meseca bom imela 21 let. Na moji vozniški kartici piše, da imam vozniško veljavno do 25.07.2016 in me zanima, ali moram opraviti varno vožnjo ta mesec pred dopolnjenim 21 letom, ali mi velja vozniška do 25.07.2016 in mi ni potrebno še opravljati varne vožnje. Za vaš odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Moje ime je S. T. pišem vam zaradi varne vožnje. Slišala sem, da je novi zakon s katerim je potrebno varno vožnjo opraviti do 21. leta. Izpit sem naredila 25.07.2014 , konec meseca bom imela 21 let. Na moji vozniški kartici piše, da imam vozniško veljavno do 25.07.2016 in me zanima, ali moram opraviti varno vožnjo ta mesec pred dopolnjenim 21 letom, ali mi velja vozniška do 25.07.2016 in mi ni potrebno še opravljati varne vožnje. Za vaš odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

    Pozdravljeni,

    Običajno vozniško dovoljenje velja do datuma, ki je naveden v vašem vozniškem dovoljenju, razen že ni prišlo do pomote uradne osebe pri izdaji vozniškega dovoljenja.

    Če citiram Zakon o voznikih pa ta pravi sledeče:

    voznik začetnik oziroma voznica začetnica (v nadaljnjem besedilu: voznik začetnik) je voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti in voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil katere od kategorij A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G;

    Pri podaljšanju vozniškega dovoljenja se upošteva tudi veljavnost zdravniškega spričevala.

    V vašem primeru bo najbolje, da stopite do ene izmed upravnih enot in na oddelku “Vozniška dovoljenja” povprašate, kaj vam je storiti.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Matej
    Gost
    Post count: 573

    Imam eno vprašanje, in sicer mi je 1.1.2014 preteklo vozniško dovoljenje.. Dovoljenja še nisem podaljšal, prav tako pa nisem opravil še tečaja varne vožnje. Je mogoče kakšna možnost da vozniško dovoljenje podaljšam?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,vožnja brez veljavnega vozniškega ni dovoljena,zato praviloma tudi varne vožnje ne morete opravljati. Seveda lahko povprašate tudi na eno izmed institucij,ki nudijo vadbe varne vožnje,če obstaja kakšna druga možnost.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Matej
    Gost
    Post count: 573

    Aha, lahko pa podaljšam vozniško dovoljenje za 1 leto in v tem času opravim varno vožnjo. Ali tudi to v mojem primeru ni več mogoče?

Odgovori na: Reply #22065 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: