Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    imam vprašanje glede opravljanja zdravniškega pregleda pred podaljšanjem izpita. Vozniški izpit mi namreč velja do 31.5. 2015, zdravniško potrdilo pa imam izdano do junija 2016. Grem lahko pred podaljšanjem veljavnosti izpita ponovno na zdravniški pregled, ali pa lahko to opraviš šele ko staro potrdilo poteče (kar pomeni, da bi morala naslednje leto ponovno podaljšati veljavnost vozniškega izpita)?

    Hvala za odgovor

    Pozdravljeni,
    Zdravniški pregled lahko opravite kadarkoli, torej tudi sedaj. Ob podaljšanju vozniškega dovoljenja pa se bo upoštevala veljavnost novega zdravniškega spričevala.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Janko
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni.
    Imam veliko težavo.
    Žena je opravila vozniški izpit 27.7.2010. Po poteku 2 let sem 3.8.2012 šel na UE Žalec, da bi vozniško dovoljenje podaljšal, tam pa me je uslužbenka neprijetno presenetila s citatom novega zakona, po katerem naj bi žena morala imeti opravljeno vadbo varne vožnje in skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa.
    Gospe sem pojasnil, da to oba prvič slišiva in da seveda nima tega narejenega, ker nisva vedela, da to sploh obstaja. Povedala je še, da brez tega dovoljenja ne more podaljšati.
    Razložil sem ji, da smo v zelo slabem ekonomskem stanju in da vadbe ne bo mogla narediti vsaj še eno leto, na kar mi je odvrnila, da zakonskih omejitev tu ni in da ko bo vadbo opravila, naj se oglasi s potrdilom in ji bodo vozniško dovoljenje podaljšali.
    Sedaj se nam je ekonomsko stanje nekoliko popravilo in bi lahko plačali za trening varne vožnje, zato sem zbiral podatke o tem kje potekajo te vadbe varne vožnje in sem naletel na 39. člen Zakona o voznikih.
    Videl sem, da takrat, ko sem jaz želel podaljšati ženino vozniško dovoljenje, za podaljšanje VD gospa sploh ni potrebovala potrdila o opravljenem usposabljanju, ker so ga morali opraviti vozniki, ki so izpit opravili po 13.8.2010 moja žena pa je izpit opravila prej, torej 27.7.2010. Poleg tega je potrebno ta novi zakon upoštevati po 13.8.2012, jaz pa sem bil na UE pred tem datumom, torej 3.8.2012.
    Kako naj ravnam, da ženi podaljšam vozniški izpit?
    Hvala za vaš cenjeni odgovor.
    LP, Janko

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni.
    Imam veliko težavo.
    Žena je opravila vozniški izpit 27.7.2010. Po poteku 2 let sem 3.8.2012 šel na UE Žalec, da bi vozniško dovoljenje podaljšal, tam pa me je uslužbenka neprijetno presenetila s citatom novega zakona, po katerem naj bi žena morala imeti opravljeno vadbo varne vožnje in skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa.
    Gospe sem pojasnil, da to oba prvič slišiva in da seveda nima tega narejenega, ker nisva vedela, da to sploh obstaja. Povedala je še, da brez tega dovoljenja ne more podaljšati.
    Razložil sem ji, da smo v zelo slabem ekonomskem stanju in da vadbe ne bo mogla narediti vsaj še eno leto, na kar mi je odvrnila, da zakonskih omejitev tu ni in da ko bo vadbo opravila, naj se oglasi s potrdilom in ji bodo vozniško dovoljenje podaljšali.
    Sedaj se nam je ekonomsko stanje nekoliko popravilo in bi lahko plačali za trening varne vožnje, zato sem zbiral podatke o tem kje potekajo te vadbe varne vožnje in sem naletel na 39. člen Zakona o voznikih.
    Videl sem, da takrat, ko sem jaz želel podaljšati ženino vozniško dovoljenje, za podaljšanje VD gospa sploh ni potrebovala potrdila o opravljenem usposabljanju, ker so ga morali opraviti vozniki, ki so izpit opravili po 13.8.2010 moja žena pa je izpit opravila prej, torej 27.7.2010. Poleg tega je potrebno ta novi zakon upoštevati po 13.8.2012, jaz pa sem bil na UE pred tem datumom, torej 3.8.2012.
    Kako naj ravnam, da ženi podaljšam vozniški izpit?
    Hvala za vaš cenjeni odgovor.
    LP, Janko

    Janko, pozdravljeni,
    Vkolikor je vaša žena “dvignila” vozniško dovoljenje do 13.8.2010, potem pri podaljšanju vozniškega dovoljenja ne rabi predložiti potrdila o opravljenem programu vadbe varne vožnje za voznike začetnike.
    Če je vozniški izpit opravila pred 13.8.2010 in je vozniško dovoljenje “dvignila” po 13.8.2010, potem bo morala ponovno opravljati vozniški izpit.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Janko
    Gost
    Post count: 573

    G. Mirko, pozdravljeni,
    zahvaljujem se vam za odgovor. Glede na to, da ima pod točko 4a datum 27.7.2010, ji tako ni potrebno predložiti potrdila o opravljenem programu vadbe varne vožnje za voznike začetnike in lahko podaljša vozniško dovoljenje brez tega? Torej potrebuje novo sliko, zdravniško potrdilo in staro vozniško dovoljenje?
    Še enkrat hvala za odgovore in za vaš čas!
    LP Janko

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    G. Mirko, pozdravljeni,
    zahvaljujem se vam za odgovor. Glede na to, da ima pod točko 4a datum 27.7.2010, ji tako ni potrebno predložiti potrdila o opravljenem programu vadbe varne vožnje za voznike začetnike in lahko podaljša vozniško dovoljenje brez tega? Torej potrebuje novo sliko, zdravniško potrdilo in staro vozniško dovoljenje?
    Še enkrat hvala za odgovore in za vaš čas!
    LP Janko

    Pozdravljeni, po tolmačenju UE Vrhnika potrebuje za podaljšanje vozniškega dovoljenja le novo sliko, zdravniško spričevalo in staro vozniško dovoljenje ter 15,06 eurov.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Katarina
    Gost
    Post count: 573

    Lep pozdrav!
    Mene pa zanima, ce je kakrsnakoli moznost podaljsanja izpita v moji situaciji: sem voznik zacetnik in sem za eno leto ze podaljsala status,marca mi je potekel, ampak financno nisem bila zmozna da bi se prijavila na varno voznjo… sedaj imam to moznost in bi jo rada opravila, da podajsam voznisko dovoljenje… zanima me ce kje na kaksnem uradu lahko predlozim kaksno prosnjo oz. pojasnilo, in da bi lahko po opravljeni varni voznji podaljsala voznisko dovoljenje? Ce to ne gre, me zanima ce obstaja v takih primerih kaksna krajsa oz. cenejsa razlicica opravljanja izpita?
    Hvala za odgovore!
    LP

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Lep pozdrav!
    Mene pa zanima, ce je kakrsnakoli moznost podaljsanja izpita v moji situaciji: sem voznik zacetnik in sem za eno leto ze podaljsala status,marca mi je potekel, ampak financno nisem bila zmozna da bi se prijavila na varno voznjo… sedaj imam to moznost in bi jo rada opravila, da podajsam voznisko dovoljenje… zanima me ce kje na kaksnem uradu lahko predlozim kaksno prosnjo oz. pojasnilo, in da bi lahko po opravljeni varni voznji podaljsala voznisko dovoljenje? Ce to ne gre, me zanima ce obstaja v takih primerih kaksna krajsa oz. cenejsa razlicica opravljanja izpita?
    Hvala za odgovore!
    LP

    Pozdravljeni, po tolmačenju ene izmed upravnih enot boste morali ponovno opravljati vozniški izpit (teoretično usposabljanje v šoli vožnje – tečaj cpp,teoretični del vozniškega izpita – testi cpp,praktično usposabljanje v šoli vožnje – najmanj 20 ur, praktični del vozniškega izpita) Veljavnost zdravniškega spričevala je 3 leta, če na njem ni določeno drugače. Opravljen izpit iz prve pomoči velja neomejeno. Bolj natančne informacije lahko dobite tudi na katerikoli upravni enoti.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    polona
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    mojega očeta je napotila psihiatrinja na pregled psihosomatskega stanja zaradi ugotavljanja sposobnosti upravljanja z motornimi vozili. Na pregledu mi je rekla, da moram k njegovi osebni zdravnici po napotnico. Zdravnica pa ne ve kam ga napotiti. Pravi, da to opravlja samoplačniško medicina dela. V kolikor mi lahko pomagate vas prosim za odgovor oz. napotitev in seveda kaj potrebujemo za to (imam le mnenje psihologinje kjer navaja, da je potrebno opraviti ta pregled do njegove naslednje terapije). Do nje pa nikakor ne pridem, zato se obračam na vas.
    Hvala in lep pozdrav,
    Polona

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    mojega očeta je napotila psihiatrinja na pregled psihosomatskega stanja zaradi ugotavljanja sposobnosti upravljanja z motornimi vozili. Na pregledu mi je rekla, da moram k njegovi osebni zdravnici po napotnico. Zdravnica pa ne ve kam ga napotiti. Pravi, da to opravlja samoplačniško medicina dela. V kolikor mi lahko pomagate vas prosim za odgovor oz. napotitev in seveda kaj potrebujemo za to (imam le mnenje psihologinje kjer navaja, da je potrebno opraviti ta pregled do njegove naslednje terapije). Do nje pa nikakor ne pridem, zato se obračam na vas.
    Hvala in lep pozdrav,
    Polona

    Polona, pozdravljeni,
    Oče lahko odide na pregled k psihologu dr. Žerjav-u. Vaš oče ne potrebuje napotnice, potrebuje pa vso zdravstveno dokumentacijo skupaj s seznamom zdravil, ki vplivajo na njegovo sposobnost upravljanja z motornim vozilom. Cena takega pregleda naj bi bila cca. 35 eurov. Več informacij lahko dobite direktno od dr. Žerjava in sicer na telefonski številki 01 600 61 50 ali 041 744 517. Njihova ordinacija se nahaja na sledečem naslovu: UKMARJEVA ULICA 4, 1000 LJUBLJANA.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    lidija.srce.srce
    Participant
    Post count: 2

    Zanima me, koliko časa po izteku vozniškega dovoljenja, si lahko podaljšam izpit ?

Odgovori na: Reply #19721 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: