Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

• Avtor
    Prispevki
  • Mirko TurkMirko Turk
    Moderator
    Število objav: 332

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede opravljanja zdravniškega pregleda pred podaljšanjem izpita. Vozniški izpit mi namreč velja do 31.5. 2015, zdravniško potrdilo pa imam izdano do junija 2016. Grem lahko pred podaljšanjem veljavnosti izpita ponovno na zdravniški pregled, ali pa lahko to opraviš šele ko staro potrdilo poteče (kar pomeni, da bi morala naslednje leto ponovno podaljšati veljavnost vozniškega izpita)?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni,
    Zdravniški pregled lahko opravite kadarkoli, torej tudi sedaj. Ob podaljšanju vozniškega dovoljenja pa se bo upoštevala veljavnost novega zdravniškega spričevala.

ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Gost
    Število objav: 425

Pozdravljeni.
    Imam veliko težavo.
    Žena je opravila vozniški izpit 27.7.2010. Po poteku 2 let sem 3.8.2012 šel na UE Žalec, da bi vozniško dovoljenje podaljšal, tam pa me je uslužbenka neprijetno presenetila s citatom novega zakona, po katerem naj bi žena morala imeti opravljeno vadbo varne vožnje in skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa.
    Gospe sem pojasnil, da to oba prvič slišiva in da seveda nima tega narejenega, ker nisva vedela, da to sploh obstaja. Povedala je še, da brez tega dovoljenja ne more podaljšati.
    Razložil sem ji, da smo v zelo slabem ekonomskem stanju in da vadbe ne bo mogla narediti vsaj še eno leto, na kar mi je odvrnila, da zakonskih omejitev tu ni in da ko bo vadbo opravila, naj se oglasi s potrdilom in ji bodo vozniško dovoljenje podaljšali.
    Sedaj se nam je ekonomsko stanje nekoliko popravilo in bi lahko plačali za trening varne vožnje, zato sem zbiral podatke o tem kje potekajo te vadbe varne vožnje in sem naletel na 39. člen Zakona o voznikih.
    Videl sem, da takrat, ko sem jaz želel podaljšati ženino vozniško dovoljenje, za podaljšanje VD gospa sploh ni potrebovala potrdila o opravljenem usposabljanju, ker so ga morali opraviti vozniki, ki so izpit opravili po 13.8.2010 moja žena pa je izpit opravila prej, torej 27.7.2010. Poleg tega je potrebno ta novi zakon upoštevati po 13.8.2012, jaz pa sem bil na UE pred tem datumom, torej 3.8.2012.
    Kako naj ravnam, da ženi podaljšam vozniški izpit?
    Hvala za vaš cenjeni odgovor.
    LP, Janko

Mirko TurkMirko Turk
    Moderator
    Število objav: 332

Pozdravljeni.
    Imam veliko težavo.
    Žena je opravila vozniški izpit 27.7.2010. Po poteku 2 let sem 3.8.2012 šel na UE Žalec, da bi vozniško dovoljenje podaljšal, tam pa me je uslužbenka neprijetno presenetila s citatom novega zakona, po katerem naj bi