Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • tina
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!
    Izpit sem opravila 26.11.2010. Vendar sem zaradi odsotnosti pozabila podaljsati vozniski izpit. Zanima me ali se padem v tiste mlade voznike pred novim zakonom in lahko podaljsam vozniski izpit brez komplikacij? Pa tudi varno voznjo imam opravljeno.
    Hvala za odgovor
    lp

    lukalutar
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni

    Izpit mi bo potekel 16.4.2015.
    17.4.2015 pa bom opravljal varno vožnjo.

    Ali si morem v tem času podaljšati vozniški izpit, ali lahko upravljam varno vožnjo brez podaljšanega vozniškega izpita?

    Hvala

    Saša
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    ta mesec mi je potekel naziv mladi voznik, zato sem šla podaljšati vozniško dovoljenje. Ko sem prišla na upravno enoto, so mi rekli, da mi bo naslednje vozniško dovoljenje veljajo le 2 leti in pol, potem moram spet na zdravniški pregled ter ponovno dobiti novo veljavno kartico. Zanima me, zakaj je potreben v roku 2 let še en zdravniški pregled, kljub temu da nimam popolnoma nobenih zdravstvenim problemov? Kje lahko to preverim? Sem mislila, da ko ti podaljšajo vozniški izpit to velja za novih 10 let, in ne da je potrebno to nenehno spreminjati.

    Hvala za odgovor in lep pozdrav,
    Saša

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    vozniško dovoljenje mi je poteklo 14.4.2011, voznik začetnik sem bila do 20.2.2009. Ker vozniške nisem podaljšala, me zanima ali je potrebno izpit opravljati ponovno. Potekel mi je zaradi zdravniškega pregleda, ki ga moram opraviti, saj sem včasih nosila očala.

    Hvala za informacijo in lep pozdrav.

    Pozdravljeni, opravite zdravniški pregled, potem pa pojdite na upravno enoto podaljšati vozniško dovoljenje.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!
    Izpit sem opravila 26.11.2010. Vendar sem zaradi odsotnosti pozabila podaljsati vozniski izpit. Zanima me ali se padem v tiste mlade voznike pred novim zakonom in lahko podaljsam vozniski izpit brez komplikacij? Pa tudi varno voznjo imam opravljeno.
    Hvala za odgovor
    lp

    V vašem primeru svetujem da odidete na upravno enota, kjer vam bodo na podlagi vaše emšo številke vpogledali v register voznikov in vam podali konkretna navodila.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    ta mesec mi je potekel naziv mladi voznik, zato sem šla podaljšati vozniško dovoljenje. Ko sem prišla na upravno enoto, so mi rekli, da mi bo naslednje vozniško dovoljenje veljajo le 2 leti in pol, potem moram spet na zdravniški pregled ter ponovno dobiti novo veljavno kartico. Zanima me, zakaj je potreben v roku 2 let še en zdravniški pregled, kljub temu da nimam popolnoma nobenih zdravstvenim problemov? Kje lahko to preverim? Sem mislila, da ko ti podaljšajo vozniški izpit to velja za novih 10 let, in ne da je potrebno to nenehno spreminjati.

    Hvala za odgovor in lep pozdrav,
    Saša

    Pozdravljeni,
    Upravna enota vam podaljša vozniško dovoljenje na podlagi zdravniškega spričevala. V tem primeru vam je zdravnik v zdravniško spričevalo navedel, kdaj morate opraviti kontrolo. Na podlagi te kontrole se vam bo ponovno podaljšalo vozniško dovoljenje.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    Pozdravljeni

    Izpit mi bo potekel 16.4.2015.
    17.4.2015 pa bom opravljal varno vožnjo.

    Ali si morem v tem času podaljšati vozniški izpit, ali lahko upravljam varno vožnjo brez podaljšanega vozniškega izpita?

    Hvala

    Pozdravljeni,
    Pojdite na upravno enoto, kjer vam bodo podaljšali vozniško dovoljenje za eno leto. V tem obdobju naredite vadbo varne vožnje.
    “Praviloma” z neveljavnim vozniškim dovoljenjem ne smete voziti po cesti in opravljati vadbe varne vožnje.

    Marchy
    Gost
    Post count: 573

    Zdravo,
    hčeri poteče vozniško dovoljenje za mladega voznika 26.4.2015. Varne vožnje še ni opravila. Upravna enota se odpre 28.04.2015. Ali bo lahko podaljšala dovoljenje za eno leto in opravila varno vožnjo.
    lpm

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Zdravo,
    hčeri poteče vozniško dovoljenje za mladega voznika 26.4.2015. Varne vožnje še ni opravila. Upravna enota se odpre 28.04.2015. Ali bo lahko podaljšala dovoljenje za eno leto in opravila varno vožnjo.
    lpm

    Pozdravljeni, lahko podaljša vozniško dovoljenje, vendar bo morala navesti vzrok, čemu ni opravila vadbe varne vožnje v predpisanem roku (npr. zdravstvene težave, nosečnost, finančne težave,…)

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Anonimnež
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    imam vprašanje glede opravljanja zdravniškega pregleda pred podaljšanjem izpita. Vozniški izpit mi namreč velja do 31.5. 2015, zdravniško potrdilo pa imam izdano do junija 2016. Grem lahko pred podaljšanjem veljavnosti izpita ponovno na zdravniški pregled, ali pa lahko to opraviš šele ko staro potrdilo poteče (kar pomeni, da bi morala naslednje leto ponovno podaljšati veljavnost vozniškega izpita)?

    Hvala za odgovor

Odgovori na: Reply #20147 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: