Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • Damjana
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    do 21.9. mi velja vozniško dovoljenje, podaljšujem na 5 let zaradi očal. Zdravniško spričevalo za naslednjih pet let sem pridobila 9.9. Od katerega datuma je pravilno, da mi podaljšajo vozniško: od 21.9. za pet let ali od 9.9. za pet let. Obstaja kakšen pravilnik, ki jasno definira te datume?
    Hvala za odgovor.

    Andrej
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    15.8.2020 mi je poteklo voznisko dovoljenje (mladi voznik) varno voznjo sem naredil pred letom vendar nisem sel vpisati. Sedaj se ze dva meseca vozim z pretecenim vozniskim dovoljenjem ker mi je enostavno uslo iz glave da moram podaljsati, obstaja kaksna omejitev kdaj podaljsam izpit?

    Drago
    Gost
    Post count: 573

    Zanima me odgovor na vprašanje, ki ga je zastavil, rumba, 30. 1. 2020 ob 9:44.

    teja
    Gost
    Post count: 573

    pozdravljeni, mene pa zanima koliko časa pred podaljšanjem vozniškega izpita moraš opraviti zdravniški pregled, ker so mi rekli da ga moram opraviti najmanj 1 mesec pred podaljšanjem vozniškega izpita, a meni je že potekel

    milan
    Gost
    Post count: 573

    koliko časa po poteku vozniškega dovoljenja ga še lahko podaljšam samo s zdravniškim spričeavlom

    Zdenka
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni
    Danes sem opravila teh.pregled vozila, nisem pa mogla podaljšat registracije. Na zadnji strani mi sicer piše veljavnost za kategorije 2031, spregledala pa sem veljavnost vozniškega dovoljenja, ki mi je poteklo 1.10.2020.
    Kako je s tem?
    Hvala vam za Vaš odgovor.
    S poštovanjem
    Zdenka

    Stane Škufca
    Gost
    Post count: 573

    Spoštovani,
    mojo mamo so ustavili policisti so pretečenim vozniškim dovoljenjem, ki ji je potekel v decembru 2020, ker ga ni mogla podaljšati zaradi KORONA ukrepov in ji odvzeli vozilo. V uradnem listu je bilo objavljeno, da se podaljšanje vozniškega dovoljenje lahko prestavi do 28.2. 2021. Ali se v tem času ne bi smela voziti, torej podaljšanje se lahko prestavi, voziti vozilo se pa ne sme ?

    Lp Stane

    Martin
    Gost
    Post count: 573

    Zdravo,

    Ali obstaja kakšna napotnica za kontrolni zdravstveni pregled? In kje ga dobiti?
    Oz Kako se lahko sam prijavim na kontrolni pregled?

    Klara
    Gost
    Post count: 573

    Spoštovani, zanima me, če se je zaradi covid-19 kaj zavleklo upoštevanje tečaja cpp, namreč sem ga opravila novembra 2017. Hvala

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    do 21.9. mi velja vozniško dovoljenje, podaljšujem na 5 let zaradi očal. Zdravniško spričevalo za naslednjih pet let sem pridobila 9.9. Od katerega datuma je pravilno, da mi podaljšajo vozniško: od 21.9. za pet let ali od 9.9. za pet let. Obstaja kakšen pravilnik, ki jasno definira te datume?
    Hvala za odgovor.

    Pozdravljeni,

    Vozniško dovoljenje se izda na obrazcu za čas dokler velja pravica do vožnje motornega vozila, vendar največ za 10 let.

    Več o tem si lahko preberete v Pravilniku o vozniških dovoljenjih

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #19444 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: