Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

• Avtor
    Prispevki
  • Mirko TurkMirko Turk
    Moderator
    Število objav: 332

Pozdravljeni, ker ste vozniški izpit opravljali še po stari zakonodaji lahko vozniško dovoljenje podaljšate brez problemov. Pojdite na upravno enoto. S seboj nesite sledeče:

• če imate na predhodnem zdravniškem spričevalu dololočen ponovni obvezen zdravstveni pregled (kontrola), morate le tega ponovno opraviti na medicini dela prometa in športa in predložiti veljavno zdravniško spričevalo
    • ustrezno fotografijo staro največ 3 mesece
    • staro oz. poteklo vozniško dovoljenje
    • 15,06 eurov

ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Gost
    Število objav: 416

Pozdravljeni! Imam vprašanje glede zdravniškega spričevala. Zdravniški pregled sem opravila avgusta 2012, vozniški izpit pa sem opravila maja 2013. Sedaj bi šla rada podaljšati vozniško dovoljenje, vendar je nastal problem, ker ne najdem zdravniškega spričevala (na njem je pisalo, da se moram čez 5 let spet oglasiti na pregledu). Kaj naj sedaj storim- ali moram iti ponovno na pregled (in če je tako, ali moram iti spet tja kjer sem ga že delala ali grem lahko kam drugam)? Hvala za odgovor že vnaprej!

Lep pozdrav!

Mirko TurkMirko Turk
    Moderator
    Število objav: 332

Pozdravljeni, Običajno se je po izdaji vozniškega dovoljenja v preteklosti zdravniško spričevalo pustilo na upravni enoti. Ob podaljšanju vozniškega dovoljenja vozniku začetniku ni potrebno priložiti zdravniškega spričevala, saj je veljavnost zdravniškega spričevala razvidna iz evidence, ki jo vodi upravna enota.
    Sicer pa duplikat (kopijo) zdravniškega spričevala dobite na Medicini dela prometa in športa, kjer ste prvotno opravljali zdravniški pregled.

ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Gost
    Število objav: 416

Spoštovani,

vozniški izpit za kategorijo B sem opravil leta 1992. Po poklicu sem poklicni voznik in imam op