Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    Spoštovani!

    Na sprednji strani vozniške je datum izdaje 5.7.2010 in veljavnost do 5.7.2020.
    Na hrbtni strani am, b1, b, in g pa do 4.7.2039 /zakaj?). Kaja veelja.
    Hvala!

    Pozdravljeni,

    Do julija 2020 velja kartica vozniškega dovoljenja.

    Anaj
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni, zanima me ali moram imeti ob podaljšanju vozniškega dovoljenja predhodni pregled za vožnjo z očali, glede na to, da imam že v trenutnem dovoljenju navedeno obveznost nošenja le-teh? moram prej opraviti pregled pri okolistu ali ne?

    Neža
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni.
    Čez teden dni mi poteče veljavno vozniško dovoljenje, ki sem ga zaradi dioptrije morala že trikrat podaljšati. Ker zdaj in v bližnji prihodnosti, avtomobila ne uporabljam in ga ne bom uporabljala, me zanima, do kdaj je možno po izteku še podaljšati dovoljenje brez dodatnih izpitov?

    Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.

    Mladen Kovačec
    Gost
    Post count: 573

    Ali lahko za podaljšanje voz.dovoljenja opravim zdravniškega kjerkoli(Optiki)ali v zdr. domu,vozim namreč z očali!! Hvala, lp.

    Luka
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    2014 sem opravil izpita B in A2. V obdobju, ko sem bil mlad voznik sem opravil tudi varno vožnjo z avtomobilom. 2018 pa sem opravil izpit za A kategorijo, v kateri so me ponovno klasificirali kot voznik začetnik. Po čem so se to odločili? V zakonu piše, da je mlad voznik voznik do 21 leta starosti ali voznik do 2 let po prvič opravljenem izpitu katere od kategorij B, A2 ali A čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G. No v mojem primeru sem imel vozniško dovoljenje za B in A2 ter sem imel že dopolnjenih 21 let in opravljen tečaj varne vožnje zakaj mi je potem ponovno potrebno delati tečaj varne vožnje?
    Hvala za odgovor in lep pozdrav.
    Luka

    Mičo
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    letos sem opravil vozniški izpit za B kot povartnik, zdaj pa še prvič kategorijo A. Vozniški izpit mi poteče 13.11.2020, saj moram še enkrat opraviti zdravniški pregled. Rad bi se izognil, da v roku dobrega meseca 2x plačam izdajo vozniškega dovoljenja – prvič sedaj, za vpis A kategorije in potem še čez 1 mesec za ponovno izdajo, po opravljenem zdravniškem pregledu – in da vseeno vozim motor ta mesec.
    Je to kakorkoli mogoče?
    Hvala

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni, zanima me ali moram imeti ob podaljšanju vozniškega dovoljenja predhodni pregled za vožnjo z očali, glede na to, da imam že v trenutnem dovoljenju navedeno obveznost nošenja le-teh? moram prej opraviti pregled pri okolistu ali ne?

    Pozdravljeni,

    Na kontrolnem zdravniškem pregledu, ki ga boste opravili na medicini dela, prometa in športa bodo podali svoje mnenje ali za vožnjo potrebujete še očala ali ne.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Ali lahko za podaljšanje voz.dovoljenja opravim zdravniškega kjerkoli(Optiki)ali v zdr. domu,vozim namreč z očali!! Hvala, lp.

    Pozdravljeni,

    Zdravniški pregled za podaljšanje vozniškega dovoljenja opravite na medicini dela, prometa in športa.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    2014 sem opravil izpita B in A2. V obdobju, ko sem bil mlad voznik sem opravil tudi varno vožnjo z avtomobilom. 2018 pa sem opravil izpit za A kategorijo, v kateri so me ponovno klasificirali kot voznik začetnik. Po čem so se to odločili? V zakonu piše, da je mlad voznik voznik do 21 leta starosti ali voznik do 2 let po prvič opravljenem izpitu katere od kategorij B, A2 ali A čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G. No v mojem primeru sem imel vozniško dovoljenje za B in A2 ter sem imel že dopolnjenih 21 let in opravljen tečaj varne vožnje zakaj mi je potem ponovno potrebno delati tečaj varne vožnje?
    Hvala za odgovor in lep pozdrav.
    Luka

    Pozdravljeni, ker gre za specifičen primer se z vprašanjem prosim obrnite na upravno enoto na kateri so vam oz. vam bodo podaljšali vozniško dovoljenje.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    letos sem opravil vozniški izpit za B kot povratnik, zdaj pa še prvič kategorijo A. Vozniški izpit mi poteče 13.11.2020, saj moram še enkrat opraviti zdravniški pregled. Rad bi se izognil, da v roku dobrega meseca 2x plačam izdajo vozniškega dovoljenja – prvič sedaj, za vpis A kategorije in potem še čez 1 mesec za ponovno izdajo, po opravljenem zdravniškem pregledu – in da vseeno vozim motor ta mesec.
    Je to kakorkoli mogoče?
    Hvala

    Pozdravljeni, z izdajo vozniškega dovoljenja za kategorijo A lahko, tako kot ste že sami ugotovili, počakate. Druge možnosti ne poznam.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #19734 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: