Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    Sem voznik začetnik tako A kot B kategorije, z opravljenima tečajema varne vožnje za obe kategoriji.Na predavnjih je predavatelj tečajnikom v obeh primerih priporočal naj potrdilo predložijo na UE malo pred potekom VD, v izogib nevšečnostim ( na nekaterih UE naj nebi hoteli podaljšati vozniškega pred iztekom ).
    Ampak kot razumem uradno stran E-UPRAVE / voznik začetnik, naj bi opravljen tečaj omogočal takojšnje podaljšanje VD (s še vedno prisotno kodo 220 pod točko 12. voznikega dovoljenja)

    Sprašujem, ker bom ob poteku dovoljenja v tujini in bi rad vozniško podaljšal pred odhodom.
    Hvala za odgovor.
    LP,

    Pozdravljeni,

    Zakon o voznikih pravi sledeče:

    Vozniško dovoljenje se izda do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dve leti po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorij A2 ali A in B. Vozniško dovoljenje se podaljša, ko voznik opravi program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov za eno izmed kategorij A2 ali A in B.

    Srečno.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Živjo,
    danes 17.1.2020 sem dobil “obvestilo o poteku veljavnosti vozniškega dovoljenja, zaradi zdravstvene omejitve”. 23.12. sem opravljal zdravniski pregled zaradi voznje pod vplivom alkohola, ki sem ga opravil, ugotovili pa so da moram voziti z očali. Čudno mi je ker imam veljavno voznisko do 7.3.2028 in vpisano omejitev 01.06 ze od prej v registru pa so ugotovili, da se zdravstvene omejitve ne ujemajo. Ali je to njihova napaka ker meni na vozniski ze pise da imam omejitev 01.06. oni pa trdijo, da je nimam vpisane?
    Hvala za odgovor.

    lep pozdrav, Dejan

    Pozdravljeni,

    Upravna enota vpiše omejitev v vozniško dovoljenje na podlagi zadnjega zdravniškega spričevala. Koda 01.01 pomeni, da vozi samo z očali. Koda 01.06 pa pomeni vozi z očali ali lečami.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Moj tast bo star 80 let in mu bo poteklo vozniško dovoljenje A kategorije,ker pa ve,da ne bo naredil zdravniške , bi rad vsaj da se vozi z kolesom z motorjem (45 km/h), je še vitalen in sposoben, nebi se pa rad vozil z nopedom 25km/h
    Je mozno da se vozi s tem izpitom A kategorije s kolesom z motorjem, torej 45 km/h

    lp

    Pozdravljeni,

    Ko bo podaljša vozniško dovoljenje B kategorije (ki vključuje tudi kategorijo AM) bo lahko še vedno vozil kolo z motorjem razen, če mu zdravnik medicine dela, prometa in športa ne bo določil drugače. A kategorije za vožnjo kolesa z motorjem ne potrebuje.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni.. voznisko dovoljenje mi je poteklo 9. 2. 2019, torej vec kot eno leto nazaj. Ali ga lahko brez tezav podaljsam ali obstaja kaksen rok v katerem je to potrebno storiti, da ni potrebno ponovno opravljati izpita?
    In kako izvem, ali moram na zdravniski pregled (zaradi dioptrije)?

    Pozdravljeni,

    Zakon o voznikih v svojem 59. členu pravi sledeče:

    59. člen

    (izdaja, veljavnost in podaljšanje veljavnosti vozniškega dovoljenja)

    (1) Vozniško dovoljenje izda oziroma njegovo veljavnost podaljša upravna enota (v nadaljnjem besedilu: pristojni organ). Vozniško dovoljenje začne veljati z dnem izdaje.

    (2) Vozniško dovoljenje se izda oziroma njegova veljavnost se podaljša osebi, ki ima v Republiki Sloveniji običajno prebivališče ali predloži dokaze, da v Republiki Sloveniji študira že vsaj šest mesecev.

    (3) Vozniško dovoljenje se izda do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dve leti po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorij A2 ali A in B. Vozniško dovoljenje se podaljša, ko voznik opravi program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov za eno izmed kategorij A2 ali A in B.

    (4) Če ta zakon ne določa drugače, se vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, A2, A, B, B1, BE, F in G izda z veljavnostjo desetih let. Po dopolnjeni starosti 70 let se vozniško dovoljenje izda z veljavnostjo petih let.

    (5) Če ta zakon ne določa drugače, se vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 in D1E izda z veljavnostjo petih let. Po dopolnjeni starosti 65 let se vozniško dovoljenje izda z veljavnostjo treh let.

    (6) Imetniku vozniškega dovoljenja kategorij AM, A1, A2, A, B, B1, BE, F in G, ki dopolni starost 70 let, se podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja, če predloži zdravniško spričevalo, da je telesno in duševno zmožen za vožnjo motornega vozila določene kategorije.

    (7) Veljavnost vozniških dovoljenj kategorij C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 in D1E se po poteku podaljša, če imetnik vozniškega dovoljenja predloži zdravniško spričevalo, da je telesno in duševno zmožen za vožnjo motornega vozila določene kategorije.

    (8) Ne glede na tretji, četrti in peti odstavek tega člena se veljavnost vozniškega dovoljenja omeji na krajši rok, če je ta določen v zdravniškem spričevalu o telesni in duševni zmožnosti upravičenca za vožnjo motornega vozila, ki ga izdajo izvajalci zdravstvene dejavnosti in pooblaščeni izvajalci zdravstvene dejavnosti.

    (9) Pri izrekanju kazenskih točk v cestnem prometu se šteje, da ima veljavno vozniško dovoljenje, izdano v Republiki Sloveniji, tudi imetnik vozniškega dovoljenja, ki mu je potekel rok veljavnosti, oziroma voznik, ki je v času storitve prekrška vozil vozilo s potrdilom iz četrtega odstavka 56. člena tega zakona.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Lp mene zanima imel sem pogojno 1leto nism storil nobenega prekrška in sem pozabil da morem narediti zdravniški za očala na medicini dela pa so čakalne dobe velike….kaj morem storiti?

    Pozdravljeni,

    Opravite zdravniški pregled na medicini dela, prometa in športa ter nato na upravni enoti podaljšajte vozniško dovoljenje.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    15.03.mi poteče VD. V tem tednu bi moral praviti zdravniški pregled, pa ne dobim nikjer termina, ker nikjer ne sprejemajo.
    Edini terin sem dobil v eni izmed privatnih enot na datum 20.03. Kaj naredim v tem primeru in ali bom lahko vseeno podaljšal VD. Sempa stari voznik že 25 let.
    Hvala za odgovor.

    Pozdravljeni,

    Prosim oglejte si seznam izvajalcev zdravniški pregledov.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    leta 2015 sem opravljala zdravniski pregled za vozniski izpit. Ker sem na pregledu slabse videla, so mi zdravnisko opravicilo izdali za obdobje 5 let, a brez kaksne omejitve (npr. voznja z ocali). Letos moram ponovno opraviti zdravniski predled, zanima pa me, ali zadostuje le pregled na medicini dela, ali potrebujem kaksno potrdilo oftalmologa? V vmesnem casu sem dobila ocala. Hvala in lep pozdrav

    Pozdravljeni,

    Če bodo na madicini dela, prometa in športa odkrili da slabše vidite vas bodo napotili k okulistu.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    Pozdrav. Vozniško mi poteče 16.maja 2020. Za podaljšanje moram priložiti zdravniški pregled, ampak zaradi Corone virusa ne naročajo za preglede. Kaj v tem premiru narediti. Hvala za odgovor. Taljub lapanje

    Pozdravljeni,

    Veljavnost vozniških dovoljenj Vlada RS z odlokom podaljšuje do 17. junija 2020. Podaljšanje velja tudi za vozniška dovoljenja in izkaznice o vozniških kvalifikacijah, ki jim je veljavnost zaradi prepovedi potekla v obdobju od uveljavitve Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev neposredno potrošnikom šolam vožnje in pooblaščenim organizacijam s področja voznikov in vozil v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 27/20 in 32/20) do uveljavitve tega odloka.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni. Podaljšanje izpita sem spregledala za leto dni. In sicer 14.4.2019, sedaj sem brez veljavnega izpita. Kolikšen je rok za podaljšanje le tega. Hvala. Lp Barbara

    Pozdravljeni, vozniško dovoljenje boste kljub poteku lahko podaljšali, vendar boste morali izpolnjevati pogoje iz 59. člena Zakona o voznikih, ki pravi:

    59. člen

    (izdaja, veljavnost in podaljšanje veljavnosti vozniškega dovoljenja)

    (1) Vozniško dovoljenje izda oziroma njegovo veljavnost podaljša upravna enota (v nadaljnjem besedilu: pristojni organ). Vozniško dovoljenje začne veljati z dnem izdaje.

    (2) Vozniško dovoljenje se izda oziroma njegova veljavnost se podaljša osebi, ki ima v Republiki Sloveniji običajno prebivališče ali predloži dokaze, da v Republiki Sloveniji študira že vsaj šest mesecev.

    (3) Vozniško dovoljenje se izda do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dve leti po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorij A2 ali A in B. Vozniško dovoljenje se podaljša, ko voznik opravi program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov za eno izmed kategorij A2 ali A in B.

    (4) Če ta zakon ne določa drugače, se vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, A2, A, B, B1, BE, F in G izda z veljavnostjo desetih let. Po dopolnjeni starosti 70 let se vozniško dovoljenje izda z veljavnostjo petih let.

    (5) Če ta zakon ne določa drugače, se vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 in D1E izda z veljavnostjo petih let. Po dopolnjeni starosti 65 let se vozniško dovoljenje izda z veljavnostjo treh let.

    (6) Imetniku vozniškega dovoljenja kategorij AM, A1, A2, A, B, B1, BE, F in G, ki dopolni starost 70 let, se podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja, če predloži zdravniško spričevalo, da je telesno in duševno zmožen za vožnjo motornega vozila določene kategorije.

    (7) Veljavnost vozniških dovoljenj kategorij C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 in D1E se po poteku podaljša, če imetnik vozniškega dovoljenja predloži zdravniško spričevalo, da je telesno in duševno zmožen za vožnjo motornega vozila določene kategorije.

    (8) Ne glede na tretji, četrti in peti odstavek tega člena se veljavnost vozniškega dovoljenja omeji na krajši rok, če je ta določen v zdravniškem spričevalu o telesni in duševni zmožnosti upravičenca za vožnjo motornega vozila, ki ga izdajo izvajalci zdravstvene dejavnosti in pooblaščeni izvajalci zdravstvene dejavnosti.

    (9) Pri izrekanju kazenskih točk v cestnem prometu se šteje, da ima veljavno vozniško dovoljenje, izdano v Republiki Sloveniji, tudi imetnik vozniškega dovoljenja, ki mu je potekel rok veljavnosti, oziroma voznik, ki je v času storitve prekrška vozil vozilo s potrdilom iz četrtega odstavka 56. člena tega zakona.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Dragica
    Gost
    Post count: 573

    Spoštovani!

    Na sprednji strani vozniške je datum izdaje 5.7.2010 in veljavnost do 5.7.2020.
    Na hrbtni strani am, b1, b, in g pa do 4.7.2039 /zakaj?). Kaja veelja.
    Hvala!

Odgovori na: Reply #20147 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: