Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • Primož
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!

    Oktobra mi po 10 letih poteče vozniško dovoljenje zaradi očal – imam dioptrijo -7. Letos maja sem bil na pregledu pri okulistu, ki ni opazil nobenih sprememb.
    Ali lahko ta izvid priložim takrat, ko bom podaljševal dovoljenje, ali je treba iti še na kakšne dodatne preglede?

    Hvala za odgovor

    voznikg
    Gost
    Post count: 573

    Sem mladi voznik, voznisko dovoljenje mi potece 20. novembra 2019, vendar 21 let ne bom dopolnil do februarja 2020. Moram torej dvakrat opravljati zdravniski pregled, in kdaj moram optaviti varno vožnjo?
    LP

    DanijelTernik
    Gost
    Post count: 573

    Lepo pozdravljeni.

    Imam tako situaijo.

    Cez 7 dni, mi bo poteklo veljati voznisko dovoljenje, zaradi tega, ker mi potece zdravnisko spricevalo – 5 let ( omejitev ocala).
    Opravil sem ze pregled pri okulistu. Pri zdravniku ( medicina dela), pa moram cakati na pregled se 3 tedne, “zaradi gužve”.
    Torej 2 tedna ne bom imel veljavnega vozniskega.. Zanima me kaj naj naredim, je kako mogoce na uprvni enoti vseeno podaljsat voz. dovoljenje, dokler ne opravim zdravniskega pregleda.
    Zaradi sluzbe, izpit nujno potrebujem.
    Hvala..

    Norma
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    februarja letos mi je potekel izpit (omejitev – leče/očala). Ker izpita nisem potrebovala, ga nisem šla podaljšati, saj se nisem nikamor vozila. Sedaj pa ga bom zaradi službe ponovno potrebovala. Glede na to, da je že 7 mesecev po preteku, bom potrebovala še kakšno dokazilo poleg zdravniškega spričevala?

    Hvala za vaš odgovor!

    Ana
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni, vozniško dovoljenje mi je poteklo pred 2 letoma (zaradi očal) , zdaj bi ga rada podaljšala. Moram opraviti še kaj, razen pregleda vida in medicine dela? Hvala in lep dan

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni.. Mene nekaj zanjima.. Imam voznisko v obliki kartice.. Spredaj mi pise veljavnost 10 let, uzadaj imam vse kategorije do leta 2068..zanjima me, ce rabim naredit zdravniski? Ker sem imela ocala takrat, sam nisem sla za tem.. Sklepam, ce bi imela omejitve glede ocal, nebi pisala odzadaj letnica 2068?lp

    Pozdravljeni, vkolikor vam v vozniškem dovoljenju pišejo omejitve (01.01 ali 01.06), potem boste pred podaljšanjem vozniškega dovoljenja morali opraviti še zdravniški pregled.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Spostovani! Februarja mi je poteklo vozniško dovoljenje zaradi vožnje z očali. V kakšnem času moram podaljšati dovoljenje, da mi vozniškega dovoljenja ne bo potrebno ponovno opravljati? Ali obstaja kakšen rok? Hvala za odgovor!

    Pozdravljeni, vozniško dovoljenje boste glede na omenjeno lahko kadarkoli podaljšali.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    februarja letos mi je potekel izpit (omejitev – leče/očala). Ker izpita nisem potrebovala, ga nisem šla podaljšati, saj se nisem nikamor vozila. Sedaj pa ga bom zaradi službe ponovno potrebovala. Glede na to, da je že 7 mesecev po preteku, bom potrebovala še kakšno dokazilo poleg zdravniškega spričevala?

    Hvala za vaš odgovor!

    Pozdravljeni, na medicini dela, prometa in športa opravite zdravniški pregled nato pa podaljšajte vozniško dovoljenje.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!

    Oktobra mi po 10 letih poteče vozniško dovoljenje zaradi očal – imam dioptrijo -7. Letos maja sem bil na pregledu pri okulistu, ki ni opazil nobenih sprememb.
    Ali lahko ta izvid priložim takrat, ko bom podaljševal dovoljenje, ali je treba iti še na kakšne dodatne preglede?

    Hvala za odgovor

    Pozdravljeni, pri podaljšanju vozniškega dovoljenja bo potrebno oddati tudi zdravniško spričevalo medicine, dela prometa in športa.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Tina
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    pred nekaj dnevi mi je poteklo vozniško dovoljenje (mladi voznik), zdravniško spričevalo pa mi velja tri leta, torej do 1.7.2020.
    Naredila sem varno vožnjo in tudi zdravniški pregled, kar pomeni da imam novo zdravniško spričevalo, ki velja 10 let. Sedaj so mi na upravni enoti rekli, da je novo zdravniško spričevalo brezpredmetno, ker mi staro velja še do 1.7.2020. Ali to sedaj pomeni, da lahko podaljšam vozniško dovoljenje le do 1.7.2020, takrat ponovno opravljam zdravniški pregled (ponovno plačam) in ponovno podaljšam vozniško dovoljenje (ponovno plačam, v razponu niti enega leta).

    Hvala
    LP, Tina

Odgovori na: Reply #38070 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: