Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!

    Sem voznik začetnik in mi je ob dopolnjenem 21. letu poteklo vozniško dovoljenje, imam potrdilo o opravljenem dodatnem usposabljanju. Ker nisem mogel podaljšati dovoljenja prej ga bom dva meseca po pretečenem roku, moram pa se z avtom pripeljati do upravne enote. Zanima me kakšna je kazen v primeru da me ustavijo policaji.

    Lp

    Vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja ni dovoljena. Gre za hujši prekršek, za katerega je predpisana stranska sankcija najmanj treh kazenskih točk, poleg tega pa vam lahko policist tudi zaseže vozilo.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Slobodan Šćekić
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni

    Partnerki je potekel veljavnost vozniškega dovoljenja 2012 leta, ker sem jaz vozil rekla je da ne rabi vozniškega dovoljenja zdaj pa bi rada imela veljavno vozniško dovoljenje.
    Zelo bi vam bil hvaležen če mi odgovorite na moj E-naslov:
    1.- Če še lahko podaljša VD
    2.- Kaj potrebuje za podaljšanje VD
    3.- če je potrebno opraviti vadbo varne vožnje za podaljšanje.
    4.- oziroma prvo vprašanje če je VD na njeno ime še v evidenci vozniških dovoljenj v UE-enotah
    Zelo bi vam bil hvaležen za vaš čim prejšnji odgovor.

    LP.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni

    Partnerki je potekel veljavnost vozniškega dovoljenja 2012 leta, ker sem jaz vozil rekla je da ne rabi vozniškega dovoljenja zdaj pa bi rada imela veljavno vozniško dovoljenje.
    Zelo bi vam bil hvaležen če mi odgovorite na moj E-naslov:
    1.- Če še lahko podaljša VD
    2.- Kaj potrebuje za podaljšanje VD
    3.- če je potrebno opraviti vadbo varne vožnje za podaljšanje.
    4.- oziroma prvo vprašanje če je VD na njeno ime še v evidenci vozniških dovoljenj v UE-enotah
    Zelo bi vam bil hvaležen za vaš čim prejšnji odgovor.

    LP.

    Pozdravljeni, vsi podatki o voznikih se hranijo v registru voznikov. Prosimo preberite si članek podaljšanje vozniškega dovoljenja.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Matic
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    iz zdravstvenih razlogov mi vozniško dovoljenje vsakič velja le 3 leta, potem pa znova moram plačati okvirno 50€ za izdelavo nove vozniške kartice ter zdravniškega pregleda.
    Zanima me:
    1. kako dolgo po preteku vozniškega dovoljenja lahko grem na pregled ter dobim novo vozniško kartico, npr. letos mi poteče 3. 9. 2018 vendar sem v tem času odsoten. Če grem nekje 10. 9. na pregled in si potem dam delati novo kartico je to prepozno ali ne?
    2. glede plačila zdravstvenih storitev in izdelave nove kartice me zanima, če obstaja kakšna možnost, da se temu izognem, saj konec koncev mi vozniško dovoljenje poteče iz zdravstvenih razlogov in ne zaradi kakšnih prekrškov.

    Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem

    Rok
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    Ali se lahko podaljša datum za opravljanje varne vožnje namreč letos 02.03.2018 mi je poteklo potrdilo o prejemu vozniškega dovoljenja (kartonček), ki sem ga pa dobil 02.03.2016. Od decembra 2017 in do junija res nisem mogel it od doma, ker sem imel doma bolanega mačka, ki mi je na žalost umrl, ker so mu odpovedala jetra in sem ga dal uspavat, ker se je vedno bolj matral. Zanima me, če se da datum za varno vožnjo prestavit do konca tega leta.

    Če ne bom mogel prestaviti ali bom moral še enkrat opravljati vozniški izpit, kar pomeni približno 24 ur vožnje + izpit ali bom moral opravljati samo izpit?

    Imam pa tudi Zdravniško spričevalo na katerem piše da imam pregled čez 5 let kar pomeni 20.08.2019 (ker sem ga opravil 2014) in me zanima ali bom moral še enkrat opravljati varno vožnjo, ker tako sem slišal takrat ko so mi izdali kartonček in kar je tudi razlog, da nisem šel opravljati varne vožnje. Dvakrat po 100 evrov je malo preveč samo zato, ker imam čez leto pregled.

    Vem da sem pozen in da bi moral to prej vprašati ampak sem delal kot glavni tester v Beechwood communication v Angliji preko Skypa in nisem imel nobenega časa zase ali za šolo v letu 2016 in začetku 2017 nato sem pa moral v šoli opravit vse predmete in sedaj pišem diplomo.

    Se že za vnaprej zahvaljujem za odgovor!

    Uroš
    Gost
    Post count: 573

    Zanima me kako je s kodo 220- voznik začetnik po podaljšanju izpita. Dobil sem kartico na kateri še vedno piše 220, ker sem voznik začetnik še do konca meseca, ampak zraven 220 ni nobenega datuma, ki bi naznanil prenehanje. Ali gre za pomoto na kartici vozniškega dovoljenja ali to beležijo kako drugače?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    iz zdravstvenih razlogov mi vozniško dovoljenje vsakič velja le 3 leta, potem pa znova moram plačati okvirno 50€ za izdelavo nove vozniške kartice ter zdravniškega pregleda.
    Zanima me:
    1. kako dolgo po preteku vozniškega dovoljenja lahko grem na pregled ter dobim novo vozniško kartico, npr. letos mi poteče 3. 9. 2018 vendar sem v tem času odsoten. Če grem nekje 10. 9. na pregled in si potem dam delati novo kartico je to prepozno ali ne?
    2. glede plačila zdravstvenih storitev in izdelave nove kartice me zanima, če obstaja kakšna možnost, da se temu izognem, saj konec koncev mi vozniško dovoljenje poteče iz zdravstvenih razlogov in ne zaradi kakšnih prekrškov.

    Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem

    Pozdravljeni,
    ad1) vozniško dovoljenje vam preneha veljati po datumu veljavnosti navedenem v vašem vozniškem dovoljenju. Če boste zdravniški pregled opravljali kasneje potem v tem obdobju ne smete voziti vozila.
    ad2) ob podaljšanju vozniškega dovoljenja se ne morete izogniti “stroškom za podaljšanje vozniškega dovoljenja

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    Ali se lahko podaljša datum za opravljanje varne vožnje namreč letos 02.03.2018 mi je poteklo potrdilo o prejemu vozniškega dovoljenja (kartonček), ki sem ga pa dobil 02.03.2016. Od decembra 2017 in do junija res nisem mogel it od doma, ker sem imel doma bolanega mačka, ki mi je na žalost umrl, ker so mu odpovedala jetra in sem ga dal uspavat, ker se je vedno bolj matral. Zanima me, če se da datum za varno vožnjo prestavit do konca tega leta.

    Če ne bom mogel prestaviti ali bom moral še enkrat opravljati vozniški izpit, kar pomeni približno 24 ur vožnje + izpit ali bom moral opravljati samo izpit?

    Imam pa tudi Zdravniško spričevalo na katerem piše da imam pregled čez 5 let kar pomeni 20.08.2019 (ker sem ga opravil 2014) in me zanima ali bom moral še enkrat opravljati varno vožnjo, ker tako sem slišal takrat ko so mi izdali kartonček in kar je tudi razlog, da nisem šel opravljati varne vožnje. Dvakrat po 100 evrov je malo preveč samo zato, ker imam čez leto pregled.

    Vem da sem pozen in da bi moral to prej vprašati ampak sem delal kot glavni tester v Beechwood communication v Angliji preko Skypa in nisem imel nobenega časa zase ali za šolo v letu 2016 in začetku 2017 nato sem pa moral v šoli opravit vse predmete in sedaj pišem diplomo.

    Se že za vnaprej zahvaljujem za odgovor!

    Pozdravljeni, vozniško dovoljenje boste lahko podaljšali ko boste opravili program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Zanima me kako je s kodo 220- voznik začetnik po podaljšanju izpita. Dobil sem kartico na kateri še vedno piše 220, ker sem voznik začetnik še do konca meseca, ampak zraven 220 ni nobenega datuma, ki bi naznanil prenehanje. Ali gre za pomoto na kartici vozniškega dovoljenja ali to beležijo kako drugače?

    Pozdravljeni,

    Če citiram Zakon o voznikih (Uradni list RS, št. 85/16, 67/17 in 21/18 – ZNOrg)

    voznik začetnik oziroma voznica začetnica (v nadaljnjem besedilu: voznik začetnik) je voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti in voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil katere od kategorij A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G;

    Vsak lahko torej iz vozniškega dovoljenja razbere, do kdaj ste voznik začetnik.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Petra
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni! Meni potece izpit 4.2.2019 ampak ne bom v Sloveniji v tistem casu. Ali je mozna obnovitev vozniskega izpita predcasno? Nisem vec mlada voznica, izpit sem opravila leta 2009.
    Najlepsa hvala za odgovor!

    Lp

Odgovori na: Reply #29273 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: