Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • Ellen
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    mene zanima v kolikšnem času moram opraviti tečaj varne vožnje.
    Vozniško dovoljenje sem pridobila 22.2.2013 in poteče mi 21.11.2015. Zanimame me če moram opraviti varno vožnjo do 22.2.2015 ali do 21.11.2015.
    Neke sem slišala, da je potrebno opraviti pred izekom dveh let, nobeden pa mi ne zna tega 100% potrditi.
    Hvala lepa za vaš odgovor.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni Ellen,
    mene zanima v kolikšnem času moram opraviti tečaj varne vožnje.
    Vozniško dovoljenje sem pridobila 22.2.2013 in poteče mi 21.11.2015. Zanimame me če moram opraviti varno vožnjo do 22.2.2015 ali do 21.11.2015.
    Neke sem slišala, da je potrebno opraviti pred izekom dveh let, nobeden pa mi ne zna tega 100% potrditi.
    Hvala lepa za vaš odgovor.

    Zakon o voznikih (53 člen) pravi sledeče:

    Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij A2, A, B, BE, C1, C1E, C in CE se vozniku začetniku izda z veljavnostjo do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dve leti po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja. Vozniško dovoljenje se vozniku začetniku podaljša, ko opravi program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Cincila
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    Izpit mi poteče 7.3.2015. Varno vožnjo imam opravljeno, vendar ker bom takrat v tujini me zanima če je mogoče na upravni enoti podaljšati izpit že prej ali kasneje?
    Hvala za odgovor

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    Podaljšanje vozniškega dovoljenja lahko opravite že danes. V opombe vam bodo vpisali, da ste voznik začetnik le do 7.3.2015, veljavnost vašega vozniškega dovoljenja pa bo po novem 10 let od datuma opravljenega podaljšanja.

    Če se odločite npr. podaljšati vozniško dovoljenje 20.3.2015 lahko to storite brez težav, le voziti ne smete vašega vozila med 7.3.2015 pa do 20.3.2015.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Tina Z.
    Gost
    Post count: 573

    dober dan mene pa zanima če je še možno opraviti varno vožjo kajti zaradi zdravstvenih težav še nisem uspela tega urediti .

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    Kot vozniku začetniku vam lahko pristojni organ največ enkrat podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja za obdobje, potrebno za izpolnitev predpisanih obveznosti, vendar ne več kot za eno leto. Če predpisanih obveznosti tudi v tem roku ne boste izpolnili, se se vam bo novo vozniško dovoljenje izdalo le, če boste ponovno opravili vozniški izpit. V tem primeru boste potem ponovno postali voznik začetnik.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Tina V.
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    zanima me, ali lahko vozniško dovoljenje podaljšam v Ljubljani, čeprav imam stalno prebivališče v Mariboru. (v Ljubljani namreč študiram in se domov vračam šele v petek popoldan.)

    Tina V.
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    zanima me, ali lahko vozniško dovoljenje podaljšam v Ljubljani, čeprav imam stalno prebivališče v Mariboru. (v Ljubljani namreč študiram in se domov vračam šele v petek popoldan.)
    Hvala za odgovor in lep pozdrav.
    Tina

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    zanima me, ali lahko vozniško dovoljenje podaljšam v Ljubljani, čeprav imam stalno prebivališče v Mariboru. (v Ljubljani namreč študiram in se domov vračam šele v petek popoldan.)
    Hvala za odgovor in lep pozdrav.
    Tina

    Pozdravljeni, vozniško dovoljenje lahko podaljšate na katerikoli upravni enoti.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Silvija I.
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!
    Imam vprašanje v zvezi s podaljševanjem izpita. Izpit sem opravila leta 2007, stara sem bila 22 let. Izpit mi je potekel leta 2009 (ker sem bila mladi voznik) Ker sem potem par let veliko potovala in izpita nisem potrebovala, sem pozabila podaljšati izpit.

    Zato me zanima ali je možno izpit podaljšati po toliko letih brez ponovnega opravljanja celotnega postopka od začetka do konca. Na vašem forumu sem prebrala, da morajo vozniki začetniki v primeru ,da ne podaljšajo izpita takoj po preteku, ponovno delati izpit od začetka do konca, vendar če prav razumem to velja za tiste, ki so opravljali izpit po letu 2010, ko je v veljavo stopil nov pravilnik. Kako pa je s tistimi, ki smo izip opravljali pred tem.
    Če to ni možno me zanima, če obstajajo v takih primerih, krajša in predvsem cenejša usposabljanja za tovrstne primere?
    Najlepša hvala za odgovor že vnaprej in lep dan vam želim!

Odgovori na: Reply #20020 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: