Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    Zdravo
    Izpit mi preteče 3.7. Opravila sem tečaj varne vožnje a mi s potrdilom ni uspelo na upravno enoto. Sedaj 3.7. pade na vikend in ne morem na upravno enoto. Kaj lahko storim v tem primeru? To pomeni, da moram še enkrat opravljati vozniški izpit?
    Hvala in lep pozdrav.

    Po zup- vam bo verjetno v ponedeljek uspelo na upravni enoti podaljšati vozniško dovoljenje. Sporočite rezultat. Lp

    Sanja
    Gost
    Post count: 575

    26.6.2016 mi je potekel izpit. Nazadnje sem ga podaljsala 26.6.2015 za eno leto, ker še nisem imela opravljene varne vožnje. Le-to sem potem naredila 22.8.2015.
    Danes mi vozniške niso hoteli podaljšati, ker sem prišla par dni prepozno. Ali je možno,da moram opraviti celoten izpit od začetka? Kljub temu da sem vse obveznosti opravila znotraj tega leta.
    Hvala za odgovor

    vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    26.6.2016 mi je potekel izpit. Nazadnje sem ga podaljsala 26.6.2015 za eno leto, ker še nisem imela opravljene varne vožnje. Le-to sem potem naredila 22.8.2015.
    Danes mi vozniške niso hoteli podaljšati, ker sem prišla par dni prepozno. Ali je možno,da moram opraviti celoten izpit od začetka? Kljub temu da sem vse obveznosti opravila znotraj tega leta.
    Hvala za odgovor

    Pozdravljeni, Zakon o voznikih v svoji 3. in 4. točki 53 člena navaja sledeče:

    Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij A2, A, B, BE, C1, C1E, C in CE se vozniku začetniku izda z veljavnostjo do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dve leti po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja. Vozniško dovoljenje se vozniku začetniku podaljša, ko opravi program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov.

    Vozniku začetniku lahko pristojni organ največ enkrat podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja za obdobje, potrebno za izpolnitev predpisanih obveznosti, vendar ne več kot za eno leto. Če predpisanih obveznosti tudi v tem roku ne izpolni, se mu izda novo vozniško dovoljenje le, če ponovno opravi vozniški izpit. V tem primeru ponovno postane voznik začetnik.

    Za dodatno mnenje se lahko obrnete tudi na katerokoli drugo upravno enoto.

    Primož Medved
    Gost
    Post count: 575

    Živijo!

    Mene pa zanima do kdaj je potrebno zamenjati rdeči vozniški izpit?
    Opravil sem ga leta 1992 v dokumentu piše da velja do 80-tega leta.
    Vem pa da ga bo potrebno zamenjati za kartico.

    Hvala!

    l.p.

    Primož

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Živijo!

    Mene pa zanima do kdaj je potrebno zamenjati rdeči vozniški izpit?
    Opravil sem ga leta 1992 v dokumentu piše da velja do 80-tega leta.
    Vem pa da ga bo potrebno zamenjati za kartico.

    Hvala!

    l.p.

    Primož

    Če imate vozniško dovoljenje v papirnati obliki, ga morate spremeniti v vozniško dovoljenje v obliki plastični kartice do aprila leta 2018!

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    felix
    Gost
    Post count: 575

    Pozdravljeni!

    13.11.2013 sem opravil vozniški izpit pri 18 letih in 9 mesecih. 21 let sem dopolnil februarja in takrat mi je tudi poteklo vozniško dovoljenje, a varne vožnje ŠE nisem opravil. Torej sem 5 mesecev prepozen, mislil sem, da sem 3 leta mlad voznik, torej da imam čas do 13.11.2016. Prijatelji so mi povedali, da bi bil lahko že prepozen. Zares nočem spet vsega delati znova, kaj mislite vi? V petek bom šel na upravno enoto, vendar slišal sem že da je nekaterim že potekla vozniška ter, da so kasneje po še lahko opravljali varno vožnjo ter podaljšali vozniško.

    Upam, da mi boste lahko pomagali in se že vnaprej zahvaljujem za odgovor.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!

    13.11.2013 sem opravil vozniški izpit pri 18 letih in 9 mesecih. 21 let sem dopolnil februarja in takrat mi je tudi poteklo vozniško dovoljenje, a varne vožnje ŠE nisem opravil. Torej sem 5 mesecev prepozen, mislil sem, da sem 3 leta mlad voznik, torej da imam čas do 13.11.2016. Prijatelji so mi povedali, da bi bil lahko že prepozen. Zares nočem spet vsega delati znova, kaj mislite vi? V petek bom šel na upravno enoto, vendar slišal sem že da je nekaterim že potekla vozniška ter, da so kasneje po še lahko opravljali varno vožnjo ter podaljšali vozniško.

    Upam, da mi boste lahko pomagali in se že vnaprej zahvaljujem za odgovor.

    Vozniško dovoljenje boste lahko podaljšali.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Tinkara
    Gost
    Post count: 575

    Pozdravljeni!

    Jutri mi poteče izpit, sem voznica začetnica. Ker sem na morju, ne bom uspela podaljšati izpita pravočasno, ampak varno vožnjo pa imam narejeno že nekaj mesecev. Bo torej mogoče izpit normalno podaljšati, ko se vrnem domov?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!

    Jutri mi poteče izpit, sem voznica začetnica. Ker sem na morju, ne bom uspela podaljšati izpita pravočasno, ampak varno vožnjo pa imam narejeno že nekaj mesecev. Bo torej mogoče izpit normalno podaljšati, ko se vrnem domov?

    Pozdravljeni, če vozniško dovoljenje podaljšujete prvič, potem boste tega brez težav podaljšali. Če ste vozniško dovoljenje kot voznik začetnik že podaljšali za eno leto, potem boste morali opraviti celoten postopek pridobitve vozniškega dovoljenja ponovno (šola vožnje,teoretični in praktični del vozniškega izpita).

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Lucija
    Gost
    Post count: 575

    Pozdravljeni.

    S koncem avgusta mi poteče vozniško dovoljenje, ker pa se trenutno nahajam v tujini, se po vsej verjetnosti do takrat še ne bom vrnila nazaj domov. Nisem voznica začetnica, dovoljenje moram podaljšati, zaradi zdravstvenih razlogov (očala), na vsakih 5 let.
    Zanima me kaj se zgodi, če dovoljenja ne podaljšam do datuma?

    Zahvaljujem se vam za odgovor in lep pozdrav.

Odgovori na: Reply #22117 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: