Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • Danijel
    Gost
    Post count: 575

    Pozdravljeni,
    Zanima me, kako je s podaljšanjem, oziroma veljavnostjo vozniškega dovoljenja.
    Lansko leto februarja so mi odvzeli vozniško dovoljenje zaradi alkohola, nakar sem opravil preventivni zdravniški pregled in mi ga je sodnica vrnila. Plačal sem vse globe in stroške in opravil tudi delavnice ki so mi jih predpisali.
    Kasneje sem moral staro vozniško vrniti na UE in so mi izdali novo, z veljavnostjo do konca februarja 2016.
    Kako pa sedaj naprej, moram ponovno opraviti zdravniški pregled, oziroma kaj storiti da bo vozniška veljavna naprej???

    Hvala in lepo pozdravljeni

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    Zanima me, kako je s podaljšanjem, oziroma veljavnostjo vozniškega dovoljenja.
    Lansko leto februarja so mi odvzeli vozniško dovoljenje zaradi alkohola, nakar sem opravil preventivni zdravniški pregled in mi ga je sodnica vrnila. Plačal sem vse globe in stroške in opravil tudi delavnice ki so mi jih predpisali.
    Kasneje sem moral staro vozniško vrniti na UE in so mi izdali novo, z veljavnostjo do konca februarja 2016.
    Kako pa sedaj naprej, moram ponovno opraviti zdravniški pregled, oziroma kaj storiti da bo vozniška veljavna naprej???

    Hvala in lepo pozdravljeni

    Pozdravljeni, sledite lahko običajnemu postopku, ki je naveden na strani podaljšanje vozniškega dovoljenja.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Peter
    Gost
    Post count: 575

    Pozdravljeni,mene zanima ce se ni prepozno podaljsati voznisko,ce mi je poteklo 14.1.2016?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,mene zanima ce se ni prepozno podaljsati voznisko,ce mi je poteklo 14.1.2016?

    Pozdravljeni,če prvič podaljšujete vozniško dovoljenje kot voznik začetnik, potem lahko to opravite brez težav.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Maja
    Gost
    Post count: 575

    Spoštovani,
    vozniški izpit sem opravila leta 2006. Vozniško dovoljenje sem imela do leta 2009, in takrat sem ga podaljšala, da je veljalo neprekinjeno do leta 2011 (med uradnimi zaznamki na tem dovoljenju piše: 22000 začetnik do 04.04.2009 – ker sem podaljšala en mesec pred tem datumom predvidevam?). Od takrat naprej nisem vozila, ker nisem imela avta, tako da ga nisem več podaljševala. Zanima me, če je sedaj dovolj da opravim le zdravniški pregled ali moram urediti še kaj preden lahko po vsem tem času znova podaljšam dovoljenje? Hvala in lep pozdrav, Maja

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Spoštovani,
    vozniški izpit sem opravila leta 2006. Vozniško dovoljenje sem imela do leta 2009, in takrat sem ga podaljšala, da je veljalo neprekinjeno do leta 2011 (med uradnimi zaznamki na tem dovoljenju piše: 22000 začetnik do 04.04.2009 – ker sem podaljšala en mesec pred tem datumom predvidevam?). Od takrat naprej nisem vozila, ker nisem imela avta, tako da ga nisem več podaljševala. Zanima me, če je sedaj dovolj da opravim le zdravniški pregled ali moram urediti še kaj preden lahko po vsem tem času znova podaljšam dovoljenje? Hvala in lep pozdrav, Maja

    Pozdravljeni, vozniško dovoljenje lahko brez težav podaljšate. Prosim, sledite navodilom navedenim na strani podaljšanje vozniškega dovoljenja.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Tjaša
    Gost
    Post count: 575

    Pozdravljeni! Mene pa zanima sledeče: moj partner je trenutno v tujini vozniški izpit mu je potekel 5.3.2016 in me zanima v koliksnem času ga more podaljšati? Hvala za odgovor in lep pozdrav! Tjaša

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni! Mene pa zanima sledeče: moj partner je trenutno v tujini vozniški izpit mu je potekel 5.3.2016 in me zanima v koliksnem času ga more podaljšati? Hvala za odgovor in lep pozdrav! Tjaša

    Pozdravljeni. Voznik, ki ni voznik začetnik, lahko kadarkoli podaljša vozniško dovoljenje, četudi mu je le-to že poteklo.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Klavdija
    Gost
    Post count: 575

    Pozdravljeni!
    Moj problem je sledeči. Leta 2013 sem opravila vozniški izpit, po dveh letih sem si podaljšala rok za opravljanje varne vožnjena na upravni enoti za eno leto.
    Teden dni pred terminom za opravljanje le te sem imela hudo prometno nesrečo zaradi katere sem se vedno v bolniškem stalezu.
    Zdaj me zanima ali moram ponovno opravit vozniški izpit ali pa lahko z predložitvijo zdravstvenega potrdila opravim samo še manjkajočo varno vožnjo?
    Že vnaprej se zahvaljujem za vaš odgovor.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!
    Moj problem je sledeči. Leta 2013 sem opravila vozniški izpit, po dveh letih sem si podaljšala rok za opravljanje varne vožnje na na upravni enoti za eno leto.
    Teden dni pred terminom za opravljanje le te sem imela hudo prometno nesrečo zaradi katere sem se vedno v bolniškem staležu.
    Zdaj me zanima ali moram ponovno opravit vozniški izpit ali pa lahko z predložitvijo zdravstvenega potrdila opravim samo še manjkajočo varno vožnjo?
    Že vnaprej se zahvaljujem za vaš odgovor.

    Pozdravljeni, Zakon o voznikih navaja v svojem 53. členu (4. odstavek) sledeče:

    Vozniku začetniku lahko pristojni organ največ enkrat podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja za obdobje, potrebno za izpolnitev predpisanih obveznosti, vendar ne več kot za eno leto. Če predpisanih obveznosti tudi v tem roku ne izpolni, se mu izda novo vozniško dovoljenje le, če ponovno opravi vozniški izpit. V tem primeru ponovno postane voznik začetnik.

    Menim, da boste morali ponovno opravljati vozniški izpit, vsekakor pa se o tem lahko pozanimate tudi na eni izmed upravnih enot.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #23350 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: