Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Aha, lahko pa podaljšam vozniško dovoljenje za 1 leto in v tem času opravim varno vožnjo. Ali tudi to v mojem primeru ni več mogoče?

    V vaše primeru gre za pravno praznino 53. člena četrtega odstavka Zakona o voznikih. V preteklosti je prihajalo na upravnih enotah s strani upravnih delavcev do različnega tolmačenja tega člena. Nekatere stranke so podaljšale vozniško dovoljenja brez težav, druge spet ne (odvisno katero upravno enoto so obiskale). Javna Agencija je kasneje sicer podala navodilo, da se v takem primeru ne more podaljšati vozniškega dovoljenja in opraviti varne vožnje, vendar je kasneje to navodilo Ministrstvo za infrastrukturo odpravilo.

    In kaj lahko storite vi? Povprašajte po različnih upravnih enotah, morda vam še vedno uspe podaljšati vozniško dovoljenje.

    Prosim sporočite ali vam je uspelo podaljšati vozniško dovoljenje in na kateri upravni enoti vam je uspelo. Vaš odgovor bo tako prišel prav tudi ostalim uporabnikom portala.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    anonymous
    Gost
    Post count: 573

    Zanima me, če sem že opravil varno vožnjo ampak že pretečeno vozniško dovoljenje, ali lahko normalno podaljšam, brez celotne procedure usposabljanja in izpita?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Zanima me, če sem že opravil varno vožnjo ampak že pretečeno vozniško dovoljenje, ali lahko normalno podaljšam, brez celotne procedure usposabljanja in izpita?

    Pozdravljeni,vozniško dovoljenje lahko brez težav podaljšate.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Lucija
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni, meni bo 27. novembra 2015 poteklo vozniško dovoljenje voznika začetnika, a še nisem uspela narediti varne vožnje. Rada bi podaljšala vozniško dovoljenje za 1 leto in me zanima, kam moram iti? Ali je podaljšanje nujno do 27. novembra 2015, ali lahko pridem npr. tudi 26. novembra in podaljšam?
    Hvala za vašo pomoč.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni, meni bo 27. novembra 2015 poteklo vozniško dovoljenje voznika začetnika, a še nisem uspela narediti varne vožnje. Rada bi podaljšala vozniško dovoljenje za 1 leto in me zanima, kam moram iti? Ali je podaljšanje nujno do 27. novembra 2015, ali lahko pridem npr. tudi 26. novembra in podaljšam?
    Hvala za vašo pomoč.

    Vozniku začetniku lahko pristojni organ največ enkrat podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja za obdobje, potrebno za izpolnitev predpisanih obveznosti, vendar ne več kot za eno leto. Če predpisanih obveznosti tudi v tem roku ne izpolni, se mu izda novo vozniško dovoljenje le, če ponovno opravi vozniški izpit. V tem primeru ponovno postane voznik začetnik.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    JB
    Gost
    Post count: 573

    Spoštovani,

    Lepo vas prosim za vaš nasvet. Dne 12.07.2013 sem pridobil vozniško dovoljenje. Kot vozniku začetniku mi je vozniško dovoljenje poteklo po dveh letih, dne 12.07.2015.
    Dovoljenja še nisem podaljšal, prav tako pa nisem opravil še tečaja varne vožnje. Je mogoče kakšna možnost da vozniško dovoljenje podaljšam za eno leto in v tem času opravim varno vožnjo, ali to v mojem primeru ni več mogoče?

    Če v mesecu Februar 2016 opravim tečaj iz varne vožnje, ali se mi lahko sploh še podaljša vozniško dovoljenje? Ali bom rabil ponovno opraviti vozniški izpit?

    Hvala in lp,

    JB
    Gost
    Post count: 573

    Spoštovani,

    Bom sam odgovoril. Danes sem se zglasil na upravni enoti Koper in so mi odgovorili, da za moj primer ni skrbi da bi rabil ponovno opravljat celoten izpit.

    Preprosto po 12.07.2015 nimam več veljavnega vozniškega dovoljenja. Zdaj imam na izbiro dve opciji in sicer možnost da vozniško dovoljenje podaljšam za eno leto in v tem času (obvezno) opravim varno vožnjo ali pa da opravim tečaj varne vožnje in si tako podaljšam vozniško dovoljenje.

    >>>Bistvo je, da neveljavnost izpita med obdobjem 12.07.2015 in danes 19.01.2016 ne vpliva na pozno podaljšanje vozniškega dovoljenja.<<<

    Upam, da bo komu koristilo.

    Srečno in varno na cesti!

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Spoštovani,

    Bom sam odgovoril. Danes sem se zglasil na upravni enoti Koper in so mi odgovorili, da za moj primer ni skrbi da bi rabil ponovno opravljat celoten izpit.

    Preprosto po 12.07.2015 nimam več veljavnega vozniškega dovoljenja. Zdaj imam na izbiro dve opciji in sicer možnost da vozniško dovoljenje podaljšam za eno leto in v tem času (obvezno) opravim varno vožnjo ali pa da opravim tečaj varne vožnje in si tako podaljšam vozniško dovoljenje.

    >>>Bistvo je, da neveljavnost izpita med obdobjem 12.07.2015 in danes 19.01.2016 ne vpliva na pozno podaljšanje vozniškega dovoljenja.<<<

    Upam, da bo komu koristilo.

    Srečno in varno na cesti!

    Pozdravljeni,vaš odgovor je pravilen.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Blanka
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni! Meni v nedeljo 31.1.2016 poteče vozniško dovoljenje. Varno vožnjo imam opravljeno in me zanima koliko je narobe,če grem izpit podaljšati v ponedeljek.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni! Meni v nedeljo 31.1.2016 poteče vozniško dovoljenje. Varno vožnjo imam opravljeno in me zanima koliko je narobe,če grem izpit podaljšati v ponedeljek.

    Pozdravljeni, vozniško dovoljenje lahko podaljšate tudi v ponedeljek.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #22903 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: