Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje podaljšanje izpita

  • Avtor
    Prispevki
  • Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    lep pozdrav mene pa zanima , če mi je izpit potekel.. se pravi da je neveljaven.. kaj rabim za podaljšanje? na upravni enoti so rekli nekaj glede zdravniškega potrdila/spričevala, je potrebno kaj plačati in kje dobim to potrdilo ??????

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Zahtevi za podaljšanje veljavnosti vozniškega dovoljenja je treba priložiti:
    – dosedanje vozniško dovoljenje;
    – veljavno zdravniško spričevalo, če je bil rok veljavnosti vozniškega dovoljenja omejen iz zdravstvenih razlogov (tega pridobite na medicini dela prometa in športa);
    – fotografijo, ki kaže pravo podobo upravičenca in ni retuširana, velikosti 35 x 45 mm;
    – potrdilo o uspešno opravljenem programu usposabljanja za voznika začetnika, če podaljšanje zahteva upravičenec po prenehanju statusa voznika začetnika

    vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    Bolj podrobno razlago smo vam predstavili na strani podaljšanje vozniškega dovoljenja.

    Avani
    Gost
    Post count: 573

    Aprila 2010 sem opravila vozniski izpit B kategorije. Kot mladi voznici mi je dovoljenje poteklo aprila 2012, ket sem se preselila iz dolenjske v Ljubljano in nisem vozila nic.
    Zanima me, kako lahko – ce sploh – podaljsam dovoljenje po tolikem casu? Na internetu sem zasledila, da je tok 3 leta + eno leto pogojno.
    Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    53. člen Zakona o voznikih navaja sledeče:

    Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij A2, A, B, BE, C1, C1E, C in CE se vozniku začetniku izda z veljavnostjo do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dve leti po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja. Vozniško dovoljenje se vozniku začetniku podaljša, ko opravi program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov.

    Vozniku začetniku lahko pristojni organ največ enkrat podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja za obdobje, potrebno za izpolnitev predpisanih obveznosti, vendar ne več kot za eno leto. Če predpisanih obveznosti tudi v tem roku ne izpolni, se mu izda novo vozniško dovoljenje le, če ponovno opravi vozniški izpit. V tem primeru ponovno postane voznik začetnik.

    Iz zgoraj navedenega lahko razberemo, da boste morali ponovno opravljati vozniški izpit.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Cvetka
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!

    Zanima me, koliko časa po izteku vozniškega dovoljenja za voznika začetnika, si lahko podaljšam izpit. Izpit mi je potekel januarja 2014. Je možno, da izpit še podaljšam?

    Za odgovor hvala že vnaprej.

    Cvetka
    Gost
    Post count: 573

    Zanima še me, ali je potrebno potem opraviti samo izpit, ali je potrebno delati spet vse ure (23 ur ali koliko je potrebnih?) Kakšen je postopek, da se ponovno prijavim na izpit??

    vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    Pozdravljeni!

    Zanima me, koliko časa po izteku vozniškega dovoljenja za voznika začetnika, si lahko podaljšam izpit. Izpit mi je potekel januarja 2014. Je možno, da izpit še podaljšam?

    Za odgovor hvala že vnaprej.

    Vozniku začetniku lahko pristojni organ največ enkrat podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja za obdobje, potrebno za izpolnitev predpisanih obveznosti, vendar ne več kot za eno leto. Če predpisanih obveznosti tudi v tem roku ne izpolni, se mu izda novo vozniško dovoljenje le, če ponovno opravi vozniški izpit. V tem primeru ponovno postane voznik začetnik.

    Če ne uspete podaljšati vozniškega dovoljenja pravočasno morate ponovno opraviti vozniški izpit (celoten program usposabljanja). Postopek opravljanja vozniškega izpita kategorije B je naveden na strani z naslovom Vozniški izpit kategorije B.

    Adaa
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni! Meni 31.1.2015 poteče vozniško dovoljenje, sem mlada voznica. Ker do tega datuma ne morem opraviti tečaj varne vožnje me zanima ali moram vseeno sporočiti pristojnemu organu. Ali je to kakšen problem če ne podaljšaš vozniškega do izteka?
    Hvala.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    Citiram sledeče:

    Vozniku začetniku lahko pristojni organ največ enkrat podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja za obdobje, potrebno za izpolnitev predpisanih obveznosti, vendar ne več kot za eno leto.

    Torej pojdite na upravno enota, kjer vam bodo podaljšali vozniško dovoljenje največ za obdobje enega leta. Med tem časom lahko potem opravite varno vožnjo, saj vam bo v nasprotnem primeru naloženo, da morate ponovno opraviti vozniški izpit.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #19909 in podaljšanje izpita
Vaši podatki: