Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit iz prve pomoči Oprostitev opravljanja izpita iz PP

Prikaz 2 prispevkov - od 1 do 2 (od skupno 2)
  • Avtor
    Prispevki
  • Petra
    Gost
    Post count: 573

    Živjo!

    Sem študentka zdravstvene fakultete, smer delovna terapija, brez predhodno poravljene srednje zdravstvene šole.
    Že lansko leto sem v okviru študijskega programa opravila predmet Osnove klinične medicine in prva pomoč, ki obsega 5 kreditnih točk ali skupaj 75 kontaktnih ur (predavanj in vaj).

    Na upravni enoti mi ne želijo izdati potrdila o oprostitvi opravljanja izpita iz prve pomoči, češ, da je za to potrebno imeti 80 kontaktnih ur, kljub temu, da sicer izpit na Rdečem križu obsega 10 kontaktnih ur.

    Zanimajo me predpisi na tem področju oziroma zakaj torej ni možna izdaja tovrstnega potrdila na upravni enoti.

    Hvala in lep pozdrav!

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Živjo!

    Sem študentka zdravstvene fakultete, smer delovna terapija, brez predhodno poravljene srednje zdravstvene šole.
    Že lansko leto sem v okviru študijskega programa opravila predmet Osnove klinične medicine in prva pomoč, ki obsega 5 kreditnih točk ali skupaj 75 kontaktnih ur (predavanj in vaj).

    Na upravni enoti mi ne želijo izdati potrdila o oprostitvi opravljanja izpita iz prve pomoči, češ, da je za to potrebno imeti 80 kontaktnih ur, kljub temu, da sicer izpit na Rdečem križu obsega 10 kontaktnih ur.

    Zanimajo me predpisi na tem področju oziroma zakaj torej ni možna izdaja tovrstnega potrdila na upravni enoti.

    Hvala in lep pozdrav!

    Opravičujem se vam za tako pozen odgovor. Kar nekaj časa sem porabil, da sem ga namreč našel. Zakonodaja na tem področju je dokaj slabo urejena, zato se upošteva zelo stara v 80. letih prejšnjega stoletja objavljena Odredba o oprostitvi od izpita iz prve pomoči za voznike motornih vozil.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Prikaz 2 prispevkov - od 1 do 2 (od skupno 2)
Odgovori na: Reply #25300 in Oprostitev opravljanja izpita iz PP
Vaši podatki: