Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje Odvzem vozniškega dovoljenja

  • Avtor
    Prispevki
  • Mark
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    Leta 2016 mi je zaradi neizpolnjevanja pogojev (zamudil sem rok za oddat potrdilo o vpisu na edukacijske delavnice), po sklepu prenehalo veljati vozniško dovoljenje, v katerem je pisalo da lahko po 6 mesecih ponovno opravljam vozniški izpit. Do sedaj ga nisem opravljal, so me pa pred kratkim ustavili in ker nisem imel veljavnega vozniškega dovoljenja zasegli vozilo. Nisem napihal, nisem vozil prehitro. Če sem pravilno intrepretiral zakone, bi morala globa za to biti 500 e, zanima pa me če je za to potem predpisana ponovna prepoved opravljanja izpita.

    LP

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Decembra2016sm napihav in dobiv nazaj marca2017izpit pogojno z preizkusno dobo16 mesecev!vse sm uspesno opravil vceraj sm pa spet napihav in so mi odvzeli izpit!ali bom lahko zaprosiv za pogojno zopet

    Pozdravljeni, o tem bo odločil sodnik za prekrške.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Sara
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni.
    Zaradi vpliva pod alkoholom so mi odvzeli zacasno voznisko dovoljenje.Opravila sem kont.zdrav.pregled in posiljala skupaj s predlogom za zacasno vrnitev vozniske.Predlogu so ugodili in mi posiljali sklep v kom pise izrecena globa in 18 k.pik.Voznisko sem dvigla v upravni enoti.Zanima me kaj sedaj sledi,ker nikjer ne pise poloznica za placati globo,ali cakam se eden sklep al kaj?Nic mi ni jasno?Hvala.L.p.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni.
    Zaradi vpliva pod alkoholom so mi odvzeli zacasno voznisko dovoljenje.Opravila sem kont.zdrav.pregled in posiljala skupaj s predlogom za zacasno vrnitev vozniske.Predlogu so ugodili in mi posiljali sklep v kom pise izrecena globa in 18 k.pik.Voznisko sem dvigla v upravni enoti.Zanima me kaj sedaj sledi,ker nikjer ne pise poloznica za placati globo,ali cakam se eden sklep al kaj?Nic mi ni jasno?Hvala.L.p.

    Pozdravljeni, v vašem sklepu piše kako lahko ravnate naprej.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Rok
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    policija je sorodniku odvzela vozniško dovoljenje. Voznik je zaprosil za vrnitev začasno odvzetega dovoljenja, sodišče ga je posledično napotilo na zdravniški pregled. Zdravniški pregled je opravil, vendar je zdr. komisija v izvid zapisala, da zanj priporoča še šolo varne vožnje.

    Zanima me, ali mora sorodnik, poleg zdr. potrdila, sodišču posredovati tudi prijavo (in potrdilo o plačilu) na šolo varne vožnje ali pa ga bo sodišče na šolo napotilo samo in zahtevalo naknadno priložitev teh listin? Hvala in LP.

    Gamebree
    Gost
    Post count: 573

    Ker sem nabral 18 tock 2 dveh letih, sm dobu sklep z sodisca, moram iti na zdravniski itd. Moje vprasanje je ce gledajo na zdravniskem prisotnost thcja v telesu? Hvala za info

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    policija je sorodniku odvzela vozniško dovoljenje. Voznik je zaprosil za vrnitev začasno odvzetega dovoljenja, sodišče ga je posledično napotilo na zdravniški pregled. Zdravniški pregled je opravil, vendar je zdr. komisija v izvid zapisala, da zanj priporoča še šolo varne vožnje.

    Zanima me, ali mora sorodnik, poleg zdr. potrdila, sodišču posredovati tudi prijavo (in potrdilo o plačilu) na šolo varne vožnje ali pa ga bo sodišče na šolo napotilo samo in zahtevalo naknadno priložitev teh listin? Hvala in LP.

    Pozdravljeni, sodišče običajno upošteva mnenje zdravnika, zato bo sorodnik moral predložiti tudi ustrezna dokazila o specifičnem izobraževanju.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Ker sem nabral 18 tock 2 dveh letih, sm dobu sklep z sodisca, moram iti na zdravniski itd. Moje vprasanje je ce gledajo na zdravniskem prisotnost thcja v telesu? Hvala za info

    Pozdravljeni, na zdravniškem pregledu ugotavljajo psihofizično stanje voznika. Vkolikor vam je bil odvzeto vozniško dovoljenje zaradi vožnje pod vplivom nedovljenih substanc lahko pričakujete bolj specifičen zdravniški pregled.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Vinko
    Gost
    Post count: 573

    Opravil sem vse in po preizkusni dobi enega leta, sem dobil, da se odvzem vozniške dovoljenja ne izvrši in kazenske točke izbrišejo. Kdaj, oziroma kje dobim kartico vozniškega dovoljenja nazaj.
    Hvala, lp

Odgovori na: Reply #24275 in Odvzem vozniškega dovoljenja
Vaši podatki: