Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje Odvzem vozniškega dovoljenja

  • Avtor
    Prispevki
  • Boštjan
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni

    Lani maja sem dobil odločbo za odlog odvzema vozniškega dovoljenja zaradi dveh prekrškov. Letos junija pa sem storil prekršek zaradi alkohola in sicer za 18 kt in takojšen odvzem. Zanima me kdaj lahko pridobim nazaj vd ali po prvi odločbi, ko sem imel vd na pogojni za dve leti in bi lahko šele po enem letu pridobil ali po drugi sodbi ko bi ga lahko po pol leta pridobil nazaj.lp

    Luka
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni

    Lani maja sem dobil odločbo za odlog odvzema vozniškega dovoljenja zaradi dveh prekrškov. Letos junija pa sem storil prekršek zaradi alkohola in sicer za 18 kt in takojšen odvzem. Zanima me kdaj lahko pridobim nazaj vd ali po prvi odločbi, ko sem imel vd na pogojni za dve leti in bi lahko šele po enem letu pridobil ali po drugi sodbi ko bi ga lahko po pol leta pridobil nazaj.lp

    Pozdravljeni, na sklepu o prenhanju veljavnosti, ki ga boste dobili bo v pravnem pouku pisalo od kdaj naprej lahko pridbite/opravite v.d. To dobo določi sodiššče. Načeloma po pol leta od prenehanja veljavnosti v.d. Sicer ga lahko začnete opravlajti že prej vendar vam ga ne bodo izdali dokler prepoved ne preneha. Lp

    ikeaikea
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    Odvzet mi je bil izpit, zaradi hitrosti. Sem mladi voznik. Nikoli prej kaznovan. Zanima me kakšne so možnosti da bi izpit dobil nazaj pogojno? In s čim bi si te možnosti povečal?

    Lp

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    Odvzet mi je bil izpit, zaradi hitrosti. Sem mladi voznik. Nikoli prej kaznovan. Zanima me kakšne so možnosti da bi izpit dobil nazaj pogojno? In s čim bi si te možnosti povečal?

    Lp

    Pozdravljeni, članek na to temo se nahaja na strani odvzem vozniškega dovoljenja

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Xy
    Gost
    Post count: 573

    Zaradi prehitre voznje so mi zacasno odvzeli izpit (18tock). Kaj sledi sedaj? Zdravniski delavnice? Ali se kaj?

    Luka
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni, kot vam je že g. Turk odgovoril v sklepu vam bo pisalo kdaj lahko pridobite v.d. nazaj. Lp

    uroš
    Gost
    Post count: 573

    pozdravljeni,

    mene pa zanima če ti policist odvzame vozniško dovoljenje ti mora izdat kakšen sklep o odvzetju? namreč ostvaili so me policisti zaradi uporabe mobilnega telefona ter opravili preizkus alkohola kateri je pokazal 0,60mg ker se nisem strinjal so me peljali na odvzem krvi v zdravstveni dom dobil pa nisem nobenega potrdila za odvzem dovoljenja policisti so pa obdržali vozniško dovoljenje zanima me če se da kaj ukrepat?

    hvala
    Lp Uroš

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    pozdravljeni,

    mene pa zanima če ti policist odvzame vozniško dovoljenje ti mora izdat kakšen sklep o odvzetju? namreč ostvaili so me policisti zaradi uporabe mobilnega telefona ter opravili preizkus alkohola kateri je pokazal 0,60mg ker se nisem strinjal so me peljali na odvzem krvi v zdravstveni dom dobil pa nisem nobenega potrdila za odvzem dovoljenja policisti so pa obdržali vozniško dovoljenje zanima me če se da kaj ukrepat?

    hvala
    Lp Uroš

    Predvidevam, da ste že uspešno rešili zadevo. Sporočite prosim, kako se je izšlo v vašem primeru, saj bi vaša izkušnja in ravnanje prav prišla tudi ostalim uporabnikom tega portala.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Milan
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    Do 3.3.2018 imam pogojno vozniski izpit. V tem casu naj ne bi naredil nobenega prekrska kateri zajema kazenske tocke. Danes pa so me dobili policisti na radar in dobil se placilni nalog in 5 kazenskih tock.
    Kaj se da narediti, da mi ne odvzamejo vozniskega dovoljenja. Do danes nisem naredil nobemega prekrska po tem ko sem dobil pogojno voznisko dovoljenje, ki bi ga po 3.3.2018 imel za stalno…

    Luka AMTK
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni, v.d. lahko obdržite le, če očitani prekršek ne bo postal pravnomočen. Torej, če uspete z ugovorom na prekršek in da ta ne postane pravnomočen. Drugače ne bo šlo. Lp Luka AMTK

Odgovori na: Reply #24443 in Odvzem vozniškega dovoljenja
Vaši podatki: