Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje Odvzem vozniškega dovoljenja

  • Avtor
    Prispevki
  • Marko
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni
    Potreboval bi eno informacijo.
    Imam nekoliko nenavadno situacijo.
    Zaradi prekinitve veljavnosti vozniške dovoljenja, ga moram opravljati ponovno.
    Da na hitro razložim situacijo:
    Aprila 2013 sem zaradi vožnje pod vplivom alkohola dobil 18 kazenskih točk, kar pomeni odvzem.
    Na sodišu sem zaprosil za začasno vrnitev vozniškega dovoljenja in dobil odobreno,
    Potem sem zaprosil še za preizkusno dobo (“pogojno”), ker je bil to prvi prekršek. Tudi to mi je bilo odobreno. V času preizkusnega obdobja, sem na žalost dobil spet 3 kazenske točke, zaradi prehitre vožnje. Nakar mi je vozniško dovoljenje prenehalo veljati.
    Rad bi se prijavil za ponovno opravljanje.
    Imam:
    – zdravniško spričevalo, z leta 2013
    – Potrdilo o opravljenih edukacijskih delavnicah, z leta 2013
    Sedaj pa me zanima, če je res potrebno na novo opravljati zdravniški pregled in edukacijske delavnice?
    Hvala

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    Veljavnost zdravniškega spričevala je navedena na zdravniškem spričevalu.

    Veljavnost potrdila o opravljeni edukacijski delavnici je praviloma 3 mesece (po tolmačenju upravne enote).

    Glede veljavnosti potrdila o opravljeni edukacijski delavnici, se lahko obrnete tudi na AVP: info.avp(at)avp-rs.si

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    oldy1972
    Participant
    Post count: 1

    Pozdravljeni,

    v letu 2006 sem prejel 9 KT ( alkohol ), v letu 2009 pa še 10 KT ( prehitra vožnja ), kmalu zatem pa je sledila odločba o odvzemu vozniškega dovoljenja. Zanima me, če kljub starosti odločbe lahko vložim prošnjo za podaljšanje vozniškega dovoljenja, ali pa to velja le za novejše prekrške. Opravljen imam zdravniški pregled za ‘ponavljače’, prijavljen pa sem v edukacijske delavnice po navodilu zdravnika.

    Hvala za odgovor in lep pozdrav

    vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    Pozdravljeni, ponovno boste morali opravljati vozniški izpit. Oglejte si stran vozniški izpit za voznike povratnike.

    mišo
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    kot mladi voznik sem imel odvzem vozniškega dovoljenja, lansko leto sem ga ponovno naredil sedaj pa me zanima naslednje, glede na to da sem lansko leto naredil zdravniški pregled in edukacijsko delavnico, sedaj moram vozniško podaljšat ALI moram ponovno na zdravniškega? oz. koliko časa velja zdravniški? (ne najdem potrdila in nemorem pogledat) in še to ali moram ponovno na edukacijsko delavnico?

    Hvala in Lp

    sifis
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni

    Pred osmimi leti sem vinjen padel z motorjem 50cc dobil sem 18tock kazni in odvzem
    vseh kategorij nekaj so mi takrat govorili da moram naredit par ur voznje z mopedom
    in teoreticni ispit ce hocem takoj nazaj ispit za vse kategorije! oz. kam se naj obrnem
    ali velja ali ne velja pa kaj moram naresti!

    Hvala za odgovor in lep pozdrav

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    kot mladi voznik sem imel odvzem vozniškega dovoljenja, lansko leto sem ga ponovno naredil sedaj pa me zanima naslednje, glede na to da sem lansko leto naredil zdravniški pregled in edukacijsko delavnico, sedaj moram vozniško podaljšat ALI moram ponovno na zdravniškega? oz. koliko časa velja zdravniški? (ne najdem potrdila in nemorem pogledat) in še to ali moram ponovno na edukacijsko delavnico?

    Hvala in Lp

    Pozdravljeni,
    Veljavnost zdravniškega spričevala je navedena na samem zdravniškem spričevalu. Duplikat zdravniškega spričevala lahko dobite na medicini, dela, prometa in športa, kjer ste opravili zdravniški pregled. Veljavnost potrdila o opravljeni edukacijski delavnici praviloma velja tri mesece.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    Pozdravljeni

    Pred osmimi leti sem vinjen padel z motorjem 50cc dobil sem 18tock kazni in odvzem
    vseh kategorij nekaj so mi takrat govorili da moram naredit par ur voznje z mopedom
    in teoreticni ispit ce hocem takoj nazaj ispit za vse kategorije! oz. kam se naj obrnem
    ali velja ali ne velja pa kaj moram naresti!

    Hvala za odgovor in lep pozdrav

    Pozdravljeni,

    Ponovno morate opraviti vozniški izpit za kolo z motorjem – kategorija AM. V šoli vožnje boste morali odpeljati najmanj 20 ur.

    Janez G
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!

    po začasnem odvzemu vozniškega dovoljenja sem bil s strani sodišča takoj napoten na zdravniški pregled. naprimer, da zdravniški pregled ne opravim, me zanima koliko časa spet ne smem opravljati zdravniškega pregleda?
    Zanima me tudi, ali sploh obstaja možnost za vrnitev vozniške, glede na to da sem v letu 2013 ostal brez in letos spet začasno.

    Za odgovor se vam najiskreneje zahavljujem!

    Janez

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!

    po začasnem odvzemu vozniškega dovoljenja sem bil s strani sodišča takoj napoten na zdravniški pregled. naprimer, da zdravniški pregled ne opravim, me zanima koliko časa spet ne smem opravljati zdravniškega pregleda?
    Zanima me tudi, ali sploh obstaja možnost za vrnitev vozniške, glede na to da sem v letu 2013 ostal brez in letos spet začasno.

    Za odgovor se vam najiskreneje zahavljujem!

    Janez

    Pozdravljeni, če zdravniškega oz. zdravstvenega pregleda na opravite, potem vam ta-isti zdravnik da navodila, kdaj lahko ponovno opravljate zdravniški pregled.
    Seveda se na negativno mnenje lahko pritožite na posebno komisijo, ki deluje v okviru kliničnega centra, vendar vas bi to stalo okoli 300 eurov.

    Pri presojanju sodišče upošteva tudi vašo “vozniško” zgodovino.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #20765 in Odvzem vozniškega dovoljenja
Vaši podatki: