Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Vozniško dovoljenje Novo vozniško dovoljenje

  • Avtor
    Prispevki
  • Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 73

    Upravne enote izdajajo nova vozniška dovoljenja, za katera bo treba odšteti dobrih 17 evrov.

    Pri izdaji vozniškega dovoljenja se obračuna upravna taksa po tarifni številki 1 in 1.a točki tarifne številke 21 Zakona o upravnih taksah (Uradni list RS, št. 42/07-UPB in 126/07), kar znaša na današnji dan 14,19 EUR. Strošek obrazca vozniškega dovoljenja znaša 3,18 EUR.

    Novo izdana vozniša dovoljenja so v obliki polikarbonatne kartice z visokim standardom zaščite. Pri uvajanju novih dokumentov gre za implementacijo direktive EU.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Mene pa zanima, v kolikšnem času, po opravljenem izpitu in ureditvi vse birokracije za izdajo novega vozniškega dovoljenja, prejmeš vozniško izkaznico?
    Hvala.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Zasledila sem da je rok od 4-5 dni. Kaj pa naj naredim, če je minilo že več kot 1 teden pa vozniške izkaznice še vedno nisem prejela?
    Hvala

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Jaz sem čakal na vozniško dovoljenje, ki sem gra prejel po pošti, kar 10 dni.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Torej lahko pričakujem, da ga prejmem v roku 1 meseca :/ ?

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Bistveno je, da veste, da ko oddate vlogo za izdajo vozniškega dovoljenja, na upravni enoti prejmete neki papirnati odrezek, s katerim že lahko vozite avto.

    Miran Krajnc
    Gost
    Post count: 573

    Star sem 60 let in zanima me sledeče glede novega vozniškega dovoljenja:

    – Novo dovoljenje bo veljavno 10 let od zamenjave (do 70 leta torej)
    – Po 70-letu bom lahko dovoljenje podaljšal vsakih 5 let samo z zdravniškim potrdilom
    – Koliko trenutno stane zamenjava vozniškega dovoljenja in kako dolgo to traja

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    Podaljšanje vozniškega dovoljenja stane 15,06 eurov.

    Po plačilu dobite začasno potrdilo s katerimi lahko pričnete voziti takoj, vendar le na območju Republike Slovenije

    V roku 7 -10 dni pa Vam iz Cetisa pošljejo še vozniško dovoljenje.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Aida
    Gost
    Post count: 573

    moz ima bosansko voznisko dovoljenje. kaj vse rabi da pridobi slovensko in koliko denarja bi to stalo??? lp

    Bojan
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni !

    Do katerega leta je potrebno zamenjat staro vozniško dovoljenje za novo vozniško dovoljenje – prej je bil rok do aprila 2018 – slišal pa sem da je sedaj prišla v veljavo nov datum, da še ni potrebno zamenjat starega vozniškega za novega.

    Za odgovor se vam lepo zahvaljujem.

Odgovori na: Reply #18628 in Novo vozniško dovoljenje
Vaši podatki: