Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za motor Motoristična oprema

  • Avtor
    Prispevki
  • Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Včeraj sem imel izpit za motor in so me zavrnili, ker nisem imel ustrezne motoristične opreme – motoristično obutev. Roko vam polaga na srce, vedno jo uporabljajte, če ne boste tako kot jaz morali ponovno pristopiti k vozniškemu izpitu za motor.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Že 7 let imam izpit za avtomobil in sem se odločila, da si letos uresničim dolgoletno željo in končno naredim tudi izpit za motor. Zanima me, ali je nakup motorja in kompletne motoristične opreme pred praktično vožnjo v AŠ nujen ali si to lahko izposodiš v AŠ? Pa tudi sicer, priporočate za vožnjo v avtošoli že svoje lastno motorno kolo ali naj z nakupom raje počakam, dokler ne opravim z glavno izpitno vožnjo?

    Hvala že vnaprej in lep pozdrav

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 73

    Pozdravljeni,

    Ko se odločite opravljati vozniški izpit za motor ne potrebujete lastnega motornega kolesa. Tega dobite v avtošoli, prav taku tudi ostalo opremo pa vendar…. Priporočam vam nakup lastne motoristične opreme, če drugega ne že iz higienskega vidika. Predstavljajte si, da cca. 30 motoristov letno uporablja eno in isto čelado, motoristične rokavice ter motoristične čevlje v poletnih mesecih pri 30 stopinjah Celzija.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    mi lahko prosim razlozite kaj spada pod motoristicne cevlje? in ce so res obvezni na izpitni voznji?

    hvala

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 73

    Izpitno vožnjo lahko opravljate, če vaši čevlji segajo preko gležnjev.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    vse ostale ure lahko vozim z navadnimi cevlji ki ne segajo cez glezenj. samo na izpitni voznji pa potrebujem cevlje ki segajo cez glezenj?!
    :shock: ali je potrebno met vseh 22 ur meti visoke cevlje?

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 73

    Takole je navedeno v pravilniku o avtošolah:

    »(3) Kandidat, ki se usposablja za vožnjo vozil kategorije A1, A2, A in B1, mora med usposabljanjem imeti:

    – homologirano zaščitno motoristično čelado,

    – zaščitno oblačilo, izdelano za vožnjo z motornim kolesom. Zaščitno oblačilo ali dodatni telovnik, ki v vetru ne sme ovirati kandidata, morata biti v signalnih barvah ter na sprednji in zadnji strani označena s simbolom »L« tablice iz prvega odstavka 24. člena tega pravilnika,

    – zaščitne motoristične rokavice,

    – zaščitno motoristično obutev ali ustrezno zaprto obuvalo, ki mora pokrivati gležnje,

    – ustrezno motoristično zaščito za hrbtenico.«.

    To je vzeto iz te strani:

    http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=201013&stevilka=530

    Na vozniškem izpitu, pa morate dokazati, da si znate pravilno namestiti vso to opremo (to je navedeno v pravilniku o vozniškem izpitu
    http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200629&stevilka=1185 – priloga 7

    lp

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    To pomeni potem, da bi avtošola morala imeti vso to opremo, men je pa inštruktor reku, da nej si jo kar kupim, pa sej mu po eni strani dam kar prav.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    ojoj. kire komplikacije najbolje da se kr karoserija od avtomobila nasvasa na motor. ko mas pa izit pa je obvezna samo celada. kr neki.

    hvala za odgovor.

    LP

    Sašo
    Gost
    Post count: 573

    v razlagi o kategorijah za motor pri A2 piše,da lahko voziš motor do 35 kw oziroma razmerjemed KW in težo motorja ne sme biti večje od 0,2 kew/kg!!ali morata biti izoilnjena oba pogoja?’naprimer maxi skuter yamaha 500 cm3 ima samo 32 kw,razmerje med kw in težo pa ne ustreza??

Odgovori na: Reply #15078 in Motoristična oprema
Vaši podatki: