Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za avto koda 96 – kategorija b

  • Avtor
    Prispevki
  • matana
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    mene pa zanima, v katerih državah velja kategorija B koda 96? Ali velja v vseh EU državah, ali so kakšne omejitve?

    Najlepša hvala in lepo pozdravljeni.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!

    Ali to še drži.Imam kombi Renault Trafic skupna ndm 2820 ali lahko vlečem prikolico z skupno ndm 70 čeprav za 70 kg presega maso 3500 kg?

    Hvala in Lp Robert

    Pozdravljeni, potrebujete kodo 96.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Imam kategorijo d od leta 2oo1 vozil sem zgibni avtobus v mestnEm prometu ali lahko pridobim kodo 96 na podlagi tega

    Pozdravljeni, Zakon o voznikih pravi sledeče:

    V kategorijo D spadajo motorna vozila za prevoz oseb, ki so zasnovana in izdelana za prevoz več kot osmih potnikov poleg voznika. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, D1 in G.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    SREČKO
    Gost
    Post count: 573

    imam vozilo ndm 2580kg. z kakšno največjo ndm prikolice lahko vozim brez kode 96

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    imam vozilo ndm 2580kg. z kakšno največjo ndm prikolice lahko vozim brez kode 96

    Pozdravljeni,

    Odgovor na vaše vprašanje najdete na spodnji sliki. Ta je vzeta iz skripte Teorija CPP – kategorija B, A in AM .

    koda 96

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Simon
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    Lansko leto sem pridobil kodo 96, zdaj sem pa ugotovil, da je to premalo.
    Zanima me , če se pri ekb izpitu lahko upošteva že opravljen praktični del pri kodi 96?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    Lansko leto sem pridobil kodo 96, zdaj sem pa ugotovil, da je to premalo.
    Zanima me , če se pri ekb izpitu lahko upošteva že opravljen praktični del pri kodi 96?

    Pozdravljeni, opraviti morate vozniški izpit za kategorijo BE.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Tomaž
    Gost
    Post count: 573

    Zanima me, če kaj vpliva na potreben izpit (B, BE ali koda 96) če je prikolica enoosna ali dvoosna? Hvala

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Zanima me, če kaj vpliva na potreben izpit (B, BE ali koda 96) če je prikolica enoosna ali dvoosna? Hvala

    Pozdravljeni, Samo število osi nima nobenega vpliva na zahtevano kategorijo za priklop prikolice na naše vlečno vozilo.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Sem lastnik vozniških potrdil A, B, C, F, G, H. Ali moram npr. za vleko počitniške prikolice tudi opravljati dodatno preverjanje znanja (koda 96)za vleko počitniške prikolice, katere skupna masa presega 3500 kg.

    Pozdravljeni,

    V kategorijo koda 96 spada skupina vozil sestavljena iz motornega vozila kategorije B in priklopnega vozila, ki ni lahki priklopnik. NDM take skupine vozil presega 3.500 kg, a ne presega 4.250 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #30458 in koda 96 – kategorija b
Vaši podatki: