Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za avto koda 96 – kategorija b

  • Avtor
    Prispevki
  • Gasper
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni
    Zanima me ce lahko vozis prikolico za prevoz konj ce imas kodo 96?
    Hvala
    LP

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni
    Zanima me ce lahko vozis prikolico za prevoz konj ce imas kodo 96?
    Hvala
    LP

    Pozdravljeni, premalo konkretno ste zastavili vaše vprašanje. Odvisno je od različnih specifikacij. Na zgornji sliki imate to zelo enostavno prikazano. Več o kodi 96 si lahko preberete na strani kategorija B – koda 96.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    amadej
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljen!

    Zanima me ali lahko vozim z izpitom B vozilo skupne teže 1850 kg in skupno nosilnost 2520 + priklopnik z skupno nosilnostjo 1800kg

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljen!

    Zanima me ali lahko vozim z izpitom B vozilo skupne teže 1850 kg in skupno nosilnost 2520 + priklopnik z skupno nosilnostjo 1800kg

    Potrebujete vozniško dovoljenje kategorije BE.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    ŽIGA
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,

    mene pa zanima kakšna je cena takega izpita (koda 96), narejeno v minimalnem številu ur prakse?

    lp

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni, v šoli vožnje morate opraviti najmanj 9 ur praktičnega usposabljanja + praktični del vozniškega izpita (izpitno vožnjo). Cena ure pa se giblje različno od ene šole vožnje do druge. Tuje primer paketa/cena usposabljanja povzet iz neke spletne strani šole vožnje:

    paketna ponudba za kodo 96 = 297eur. V paket je zajetih zakonsko predpisanih 10ur usposabljanja (10. ura je izpitna) in DDV. Poleg tega plačate tudi upravno takso za izpitno vožnjo v višini 34eur.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Robert
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!

    Ali to še drži.Imam kombi Renault Trafic skupna ndm 2820 ali lahko vlečem prikolico z skupno ndm 70 čeprav za 70 kg presega maso 3500 kg?

    Hvala in Lp Robert

    Kerec Janez
    Gost
    Post count: 573

    Imam kategorijo d od leta 2001 vozil sem zgibni avtobus v mestnrm prometu ali se mi lahko prizna koda 96

    Kerec Janez
    Gost
    Post count: 573

    Imam kategorijo d od leta 2oo1 vozil sem zgibni avtobus v mestnEm prometu ali lahko pridobim kodo 96 na podlagi tega

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Imam kategorijo d od leta 2oo1 vozil sem zgibni avtobus v mestnEm prometu ali lahko pridobim kodo 96 na podlagi tega

    Pozdravljeni, Zakon o voznikih v svojem 62. členu pravi sledeče:

    (21) Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorij B, C1, C, D1 ali D smejo voziti motorna vozila navedenih kategorij tudi, kadar so jim dodani lahki priklopniki. Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti motorno vozilo te kategorije tudi, kadar mu je dodano priklopno vozilo, ki ni lahki priklopnik, če največja dovoljena masa skupine vozil ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil. Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti motorno vozilo te kategorije tudi, kadar mu je dodano priklopno vozilo, ki ni lahki priklopnik in največja dovoljena masa take skupine vozil presega 3.500 kg, a ne presega 4.250 kg, in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil, če se usposobi v skladu z desetim odstavkom 39. člena tega zakona in opravi praktični del vozniškega izpita s tako skupino vozil ter ima v vozniškem dovoljenju z ustrezno kodo označeno pravico do vožnje take skupine vozil.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #25158 in koda 96 – kategorija b
Vaši podatki: