Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za motor Izpit za motor a2

• Avtor
    Prispevki
  • Mirko TurkMirko Turk
    Moderator
    Število objav: 332

Lp!
    Zanima me glede omejitev pri izpitu a2. Motor ne sme presegati 35 KW, to razumem, kako pa je s količnikom KW/masa motorja, ki ne sme presegati 0,2. Ta količnik se če prav razumem računa z izvorno močjo motorja in ne s tisto, ko blokiraš motor?

Dikcija Zakona o voznikih je sledeča:

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z močjo 70 kW ali več. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Gost
    Število objav: 412

jaz pa nimam želje po izpitu kategorije A,ampak samo po A1 ali mogoče po A2.star sem 63 let in bi rad opravil izpit samo za A1(ali max A2)z lastnim skuterjem.Ali je to mogoče??

Mirko TurkMirko Turk
    Moderator
    Število objav: 332

jaz pa nimam želje po izpitu kategorije A,ampak samo po A1 ali mogoče po A2.star sem 63 let in bi rad opravil izpit samo za A1(ali max A2)z lastnim skuterjem.Ali je to mogoče??

To je mogoče.

ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos