Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za motor Izpit za motor a2

  • Avtor
    Prispevki
  • Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Lp!
    Zanima me glede omejitev pri izpitu a2. Motor ne sme presegati 35 KW, to razumem, kako pa je s količnikom KW/masa motorja, ki ne sme presegati 0,2. Ta količnik se če prav razumem računa z izvorno močjo motorja in ne s tisto, ko blokiraš motor?

    Dikcija Zakona o voznikih je sledeča:

    (4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z močjo 70 kW ali več. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    saso
    Gost
    Post count: 573

    jaz pa nimam želje po izpitu kategorije A,ampak samo po A1 ali mogoče po A2.star sem 63 let in bi rad opravil izpit samo za A1(ali max A2)z lastnim skuterjem.Ali je to mogoče??

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    jaz pa nimam želje po izpitu kategorije A,ampak samo po A1 ali mogoče po A2.star sem 63 let in bi rad opravil izpit samo za A1(ali max A2)z lastnim skuterjem.Ali je to mogoče??

    To je mogoče.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    sašo uranjek
    Gost
    Post count: 573

    ali lahko natančneje razložite predpisane omejitve za motor kategorije A2-po zakonu je napisano do 35 kW in razmerje med močjo in maso(teža??)
    ne sme presegati 0,2!?omenja se tudi do 350 cmm??kako se to preverja??
    recimo prodajajo se motorji do 400 cmm ,ki pa imajo max moč 33kW…katere so natančno maximalne veličine(ali je to 350 cmm-če je tako,ti motorji običajno imajo precej manjšo moč od 35 kW…),ali razmerje pomeni 5 kg na 1kW??

    Luka AMTK
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni, zakon o voznikih v 4. odstavku 62. člena navaja, da v A2 kat. spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z močjo 70 kW ali več. Torej ni važna prostornina motorja ampak max. moč in razmerje med močjo ter maso. Npr. če ima motorno kolo 33kw in je težko 180kg, ima razmerje med kw in maso (33:180) 0,183kw/kg, kar je pod 0,2 kw/kg in se lahko vozi z izpit A2 kat. Če imate motorno kolo z 35kw in je težko 150kg ima razmreje kw/masa 0,233 in ga ne smete voziti z kat. A2 ampak potrebujete kat. A. za dodatne info nas poiščite na http://www.prvaavtosola.si. Lep, moto pozdrav, Luka AMTK

    Anonimnež
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    sam imam opravljene občinske teste za kategorijo A1, vendar samega izpita potem nisem začel delati. Občinske teste sem opravil približno 1 leto nazaj, torej še veljajo. Kmalu bom dopolnil 18 let in me zanima ali lahko s temi testi naredim izpit za kategorijo A2 ali moram narediti teste ponovno? Kolikor vem naj bi bila sama vprašanja enaka?

    Hvala za odgovor

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni, v šoli vožnje vam bodo morali izdati karton vožnje za kategorijo A2. Z vprašanjem, ali se vam bo priznalo teoretično usposabljanje za željeno kategorijo, pa se lepo prosim obrnite na njih.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni, v šoli vožnje vam bodo morali izdati karton vožnje za kategorijo A2. Z vprašanjem, ali se vam bo priznalo teoretično usposabljanje za željeno kategorijo, pa se lepo prosim obrnite na njih, saj iz zgoraj navedenega ne uspem razbrati, če ste že opravili teoretični del vozniškega izpita (republiške teste cpp).

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Anonimnež
    Gost
    Post count: 573

    Hvala za odgovor,
    republiške teste imam opravljene, vendar za kategorijo A1, ravno to me zanima, ali ti veljajo tudi za A2, glede na to, vsaj mislim, da so vprašanja enaka. Sem že vprašal na avto šoli, vendar nisem dobil točnega odgovora.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Hvala za odgovor,
    republiške teste imam opravljene, vendar za kategorijo A1, ravno to me zanima, ali ti veljajo tudi za A2, glede na to, vsaj mislim, da so vprašanja enaka. Sem že vprašal na avto šoli, vendar nisem dobil točnega odgovora.

    Pozdravljeni, testi so enaki, veljavnost teoretičnega dela vozniškega izpita pa je tri leta.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #25244 in Izpit za motor a2
Vaši podatki: