Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za motor Izpit za motor a2

  • Avtor
    Prispevki
  • Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 2

    Pozdravljeni!
    Rad bi naredil izpit za motor A2
    Imam že narejen izpit za A1 in zanima me, koliko ur bi moral odvoziti v avtošoli??

    Zanima pa me tudi ali si lahko kupim npr 600cmm motor ter dam nato noter blokado, da ga bom lahko vozil z izpitom A2??

    Lp

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    lahko vendar v tem primeru izvorna moc ne sme presegati 70kW

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Da res izvirna moč ne sme presegati 70 kW, vendar tudi teža ne sme biti večja od 175kg

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    pozdravljeni!
    upam da mi boste lahko odgovorili na vprašanje :)

    v načrtu imam, da bi šla pri starosti 17 in pol let delat izpit za b kategorijo, leto kasneje pa še za a2. vem, da moram za a2 še enkrat na opravljanje cpp-ja..zaradi tem prilagojenih motorju?? kaj pa, če že takrat, ko delam izpit za b kategorijo, pri cppju naredim še tisti dodatek za motor? da mi potem ne bi bilo treba naslednje leto..(se pravi naredim cpp z dodatkom za motor, in mi velja za kategoriji b in a2).. ali to gre?

    hvala za odgovor,
    lp,
    anja

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    A govoriš o predavanju cpp na šoli vožnje ali o testih cpp pred pristojno republiško izpitno komisijo ?

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    o tečaju cpp…za motor je še menda nek “dodatni del” -bolj specifika vožnje motornih koles …in me potem zanima, če je možno, da tečaj opravljam 1x, z “dodatkom” za motor in se mi prizna za kategorijo a2 in b, nato pa pač 2x pišem republiške (enkrat za b in enkrat za a2)?

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Tvoje razmišljanje je pravilno. Ampak predno greš na tečaj cpp v šolo vožnje ne pozabi na medicini dela prometa in športa omeniti da boš delala izpit za kategorijo a in pa tudi za kategorijo b.

    Andrej
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni.

    Konec avgusta 2013 sem opravil vozniški izpit za kategorijo A1. Torej sem republiške teste pisal leta 2013. Zanima me, ali je možno, da letos naredim izpit za kategorijo A2 (osem ur praktičnega dela) in čez dve leti še izpit za A neomejeno (brez da bi moral znova opravljati cpp tečaj, čeprav bi do takrat preteklo že več kot tri leta, kolikor cpp tečaj velja)?

    Upam, da sem napisal razumljivo. Že vnaprej hvala za Vaš čas.

    Lep pozdrav

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    Pri prestopu iz kategorije a1 v kategorijo a2 in kasneje iz kategorije a2 v kategorijo A napravite tako:
    – preverite veljavnost vašega zdravniškega spričevala (običajno ta velja 3 leta, če na zdravniškem spričevalu ne piše drugače)
    – vpišite se v šolo vožnje,
    – opravite skrajšani program praktičnega dela usposabljanja v šoli vožnje
    – opravite vozniški izpit za motorno kolo (motor)

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    anonimno
    Gost
    Post count: 573

    Lp!
    Zanima me glede omejitev pri izpitu a2. Motor ne sme presegati 35 KW, to razumem, kako pa je s količnikom KW/masa motorja, ki ne sme presegati 0,2. Ta količnik se če prav razumem računa z izvorno močjo motorja in ne s tisto, ko blokiraš motor?

Odgovori na: Reply #25032 in Izpit za motor a2
Vaši podatki: