Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za avto Izpit za avto

  • Avtor
    Prispevki
  • Mimi
    Gost
    Post count: 573

    Imam vprašanje glede B kategorije in vožnje s prikolico. Na amzs strani piše da lahko:

    “Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti motorna vozila te kategorije tudi:
    kadar so jim dodani lahki priklopniki (to je priklopnik največje dovoljene mase do 750 kg) ali
    kadar so jim dodana priklopna vozila, ki niso lahki priklopnik, če največja dovoljena masa skupine vozil ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil.”

    Zdaj razumem vse o lahkem priklopniku. Zmede me pa tam kadar so jim dodana priklopna vozila, ki niso lahki priklopniki itd… skupna masa vozil ne presega 3500kg… itd.

    A to prikolica in avto ne smeta presegati 3500kg? tu notri je vštet tudi tovor?
    A mi lahko to kdo “po domače” pove, ker ne razumem najbolje? prosim.
    Pa če mi kda kdo kakšnem primer kako to izgleda?
    Pa kdaj moram narediti E ali pa kodo?
    Hvala

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    Spodaj si lahko pogledate poenostavljen pregled za kategorijo b, vključno z lahkim priklopnikom.

    Kategorija B in lahki priklopnik

    Prikazana slika je vzeta iz priročnika Teorija CPP – kategorija B, A in AM, ki ga dobite lahko tudi v naši spletni prodajalni.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Mimi
    Gost
    Post count: 573

    Ok. Hvala.

    Sedaj me pa še zanima, a če želiš voziti prikolico s konji (tudi če skupna masa vozil v katero NI vštet tovor-konji in voznik NE presega 3500kg), moraš imeti izpit za E katagorijo ali pa kodo 96?

    Prosim za samo za odgovor ja ali ne?

    Hvala

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    Žal ste vprašanje napačno zastavili in Vam moram odgovoriti zgolj s sledečima definicijama povzetima iz Zakona o voznikih:

    (8) V kategorijo BE spadajo skupine vozil, sestavljene iz vlečnega vozila kategorije B, ki mu je dodano priklopno vozilo, pri čemer največja dovoljena masa priklopnega vozila ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil.

    Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti motorno vozilo te kategorije tudi, kadar mu je dodano priklopno vozilo, ki ni lahki priklopnik, če največja dovoljena masa skupine vozil ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil. Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti motorno vozilo te kategorije tudi, kadar mu je dodano priklopno vozilo, ki ni lahki priklopnik in največja dovoljena masa take skupine vozil presega 3.500 kg, a ne presega 4.250 kg, in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil, če se usposobi v skladu s petim odstavkom 37. člena tega zakona in opravi praktični del vozniškega izpita s tako skupino vozil ter ima v vozniškem dovoljenju z ustrezno kodo označeno pravico do vožnje take skupine vozil.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Maci
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    mene pa zanima, kolikokrat lahko pades na glavni voznji preden moras ponavljat CPP. Ce vozis glavno voznjo vec kot 2x, ali je na naslednji glavni voznji vec kot en v komisiji. Hvala za odgovor.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    mene pa zanima, kolikokrat lahko pades na glavni voznji preden moras ponavljat CPP. Ce vozis glavno voznjo vec kot 2x, ali je na naslednji glavni voznji vec kot en v komisiji. Hvala za odgovor.

    Pozdravljeni, po štirih neuspešnih poskusih praktičnega dela vozniškega izpita morate ponovno opraviti teoretični del vozniškega izpita (teste cpp). To ali bosta na vaši naslednji izpitni vožnji dva člana izpitne komisije je odvisno od organiziranosti dela posameznega izpitnega centra oz. izpitne komisije.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Sara
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!

    Zdravniški pregled sem opravila pred tremi leti, nato pa odpisala CPP. Z vožnjo po tem nisem začela saj sem se preselila v tujino.

    Zdaj se bom celega postopka lotila od začetka.
    1. Ali moram zdravniški pregled še enkrat opravljati?
    2. CPP izpit vem, da moram še enkrat opravljati, ampak ali se morem ponovno udeležiti predavanj?

    Prosim, odgovorite mi na zastavljena vprašanja.

    Vnaprej se vam zahvaljujem!

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni!

    Zdravniški pregled sem opravila pred tremi leti, nato pa odpisala CPP. Z vožnjo po tem nisem začela saj sem se preselila v tujino.

    Zdaj se bom celega postopka lotila od začetka.
    1. Ali moram zdravniški pregled še enkrat opravljati?
    2. CPP izpit vem, da moram še enkrat opravljati, ampak ali se morem ponovno udeležiti predavanj?

    Prosim, odgovorite mi na zastavljena vprašanja.

    Vnaprej se vam zahvaljujem!

    Pozdravljeni,

    Na zdravniškem spričevalu preverite, kdaj ste opravljali zdravniški pregled. Veljavnost zdravniškega spričevala je 3 leta (če na zdravniškem spričevalu ni določena krajša veljavnost).

    Veljavnost izpita iz teoretičnega dela vozniškega izpita je 3 leta (oz. 4x poizkusi praktičnega dela vozniškega izpita).

    Veljavnost usposabljanja iz teoretičnega dela CPP, ki ste ga opravili v šoli vožnje je neomejena. Torej, predavanja CPP se vam ni potrebno ponovno udeležiti.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Matej
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni!
    Jaz pa sem pred enim mesecem naredil vozniški izpit B kategorije, tik preden bi mi potekli CPP (v roku enega tedna). Sedaj pa se mi je nekoliko zavleklo in še nisem uspel it na upravno enoto, da bi si dal narediti vozniško dovoljenje. Torej zanima me, če bo to zdaj problem, ker imam pretečene CPP? Je kakšen omejen rok do kdaj moram dat delat izpit?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni, rezultat vašega opravljenega vozniškega izpita B kategorije je bil zabeležen v register voznikov. To pomeni, da lahko kadarkoli odidete na upravno enota in brez težav “dvignete” vozniško dovoljenje.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #15134 in Izpit za avto
Vaši podatki: