Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za motor izpit za A kategorijo

  • Avtor
    Prispevki
  • Aleš
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni

    Zanima me kako je v mojem primeru glede izpita za A kategorijo. Izpit za A2 kategorijo sem naredil 13.8.2015. Sedaj pa, če ga hočem nadgraditi v A moram počakati do 13.8.2017, ali pa opraviti republiške teste (tečaj ni potreben) + 20 ur vožnje + glavno vožnjo, če pa počakam do avgusta pa rabim samo 9 ur vožnje + glavno vožnjo. Zanima pa me, kako je z tečajem varne vožnje v obeh primerih (če grem delati izpit pred avgustom in po avgustu, ko bo že preteklo 2 leti odkar sem naredil za A2), saj je baje obvezen.

    Hvala za odgovor in Lp

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni

    Zanima me kako je v mojem primeru glede izpita za A kategorijo. Izpit za A2 kategorijo sem naredil 13.8.2015. Sedaj pa, če ga hočem nadgraditi v A moram počakati do 13.8.2017, ali pa opraviti republiške teste (tečaj ni potreben) + 20 ur vožnje + glavno vožnjo, če pa počakam do avgusta pa rabim samo 9 ur vožnje + glavno vožnjo. Zanima pa me, kako je z tečajem varne vožnje v obeh primerih (če grem delati izpit pred avgustom in po avgustu, ko bo že preteklo 2 leti odkar sem naredil za A2), saj je baje obvezen.

    Hvala za odgovor in Lp

    Pozdravljeni, 51. člen Zakona o voznikih pravi sledeče:
    (1) Voznik začetnik, ki ima v Republiki Sloveniji stalno ali začasno prebivališče in je v Republiki Sloveniji opravil vozniški izpit in pridobil vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A in B, mora opraviti program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Aleš
    Gost
    Post count: 573

    In to pomeni? Za A2 že imam izpit. Kljub temu da bom izpit samo nadgradil moram opraviti varno vožnjo?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    In to pomeni? Za A2 že imam izpit. Kljub temu da bom izpit samo nadgradil moram opraviti varno vožnjo?

    Za lažjo razjasnitev vašega vprašanja vam dodajam še dikcijo 2. člena Zakona o voznikih:

    Voznik začetnik oziroma voznica začetnica (v nadaljnjem besedilu: voznik začetnik) je voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti in voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil katere od kategorij A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G;

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Simon
    Gost
    Post count: 573

    Zdravo,

    vozniški izpit za A kategorijo sem opavljal leta 2003. V vozniko mi je bila vpisana omejitev 20900 A<=25KW ALI <=0,16KW/KG in po dveh letih naj bi pridobil neomejeno. Leta 2009 se je zakonodaja spremenila in tisti, ki do takrat te omejitve niso izbrisali ali uredili to zadevo, jim neomejona kategorija propade. Tako mi je bilo povedano na upravni enoti.

    Zanim me, kakšen je postopek za pridobitev vzniškega dovojenja za A kategorijo neomejeno? Je potrebno opravljati celoten tečaj praktični del in teorija, ali je kakšen skrajšan postopek?

Odgovori na: Reply #25395 in izpit za A kategorijo
Vaši podatki: