Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za motor Izpit za kolo z motorjem AM (50ccm)

  • Avtor
    Prispevki
  • anonimn
    Gost
    Post count: 576

    Koliko je obveznih ur da lahko potem opravljaš izpit AM (50 ccm)?
    ali je potrebna PP?

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Mene pa zanima, kateri motor lahko vozim če naredim izpit na štirki (APN6)?

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Če imaš narejen izpit za apn6 lahko voziš tudi skuterja (oziroma avtomatika). Če pa si naredil vozniški izpit na skuterju ali avtomatiku pa ne smeš voziti APN6 (štirke), ker se šteje da je vožnja z nesamodejnim prestavljanjem težja od vožnje z avtomatskim prestavljanjem.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Pri opravljanju poligona nisem najboljši. Vendo poderem stožec v “slalomu” med stožci. Če poderem enega ali dva je to že padec, če ostali del poligona in vožnjo naredim vredu?

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    živjo, probaj slalom odpeljati tako, da vedno gledaš en stožec naprej. To je meni inštruktor svetoval, potem mi je pa uspelo brez težav. Slalom menda lahko ponavljaš 3krat. Če ti res potem ne uspe pa je potrebno ponovno opravljanje vozniškega izpita. Srečno !

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Zanima me,katere motorje se lahko vozi brez izpita? Kakšni so pogoji – CPP, čelada, itd.?

    Konkretno me zanima glede motorja Tomos Flexer. Hvala za vse informacije! :)

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Tole sem prebral na Tomosovi spletni strani:

    “Vozilo je razvito v skladu z Zakona o pravilih cestnega prometa (ZPrCP). Zakon o voznikih (ZVoz), dovoljuje vožnjo s kolesom s pomožnim motorjem v cestnem prometu otrok od 12. do 14. leta starosti, ki ima pri sebi kolesarsko izkaznico in varnostno čelado. Za starejše od 14 let pa je uporaba čelade priporočljiva. Kolo s pomožnim motorjem je namenjeno tudi za vožnjo po kolesarskih stezah. Zavarovanje in registracija vozila ni potrebna.”

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Pozdravljeni!

    Zanima me, kaj moram vedeti kot imetnik izpita kategorije B in si želim omisliti motorno kolo kategorije AM.
    Se pravi, kaj je obvezna oprema pri motornem kolesu AM, kakšna so predpisana oblačila, obutev, ipd.

    Hvala in lep dan še naprej

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Predpisana obvezna oprema je samo homologirana zaščitna čelada.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,

    Opeljati morate najmanj 20 ur. Izpita iz prve pomoči v vašem primeru ne potrebujete. Več informacij najdete na strani Kako do izpita za kolo z motorjem oz kategorijo AM.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #15194 in Izpit za kolo z motorjem AM (50ccm)
Vaši podatki: