Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za motor Izpit za motor A neomejeno

  • Avtor
    Prispevki
  • rs
    Gost
    Post count: 573

    pozdravljeni mene pa zanima kak je kej s tem ce mas izpit oz kategorijo a1 a potem ko gres delat za a2 mors use delat od zacetka al je skrajsan program in ce je treba pisat cpp se enkrt ?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    pozdravljeni mene pa zanima kak je kej s tem ce mas izpit oz kategorijo a1 a potem ko gres delat za a2 mors use delat od zacetka al je skrajsan program in ce je treba pisat cpp se enkrt ?

    Pozdravljeni, vkolikor že imate vozniško dovoljenje za kategorijo A1 in bi želeli opraviti vozniški izpit za kategorijo A2 lahko to opravite po skrajšanem programu. Veljavnost teoretičnega dela vozniškega izpita (testi cpp) velja 3 leta.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    abba
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni.mene pa zanima ali lahko delam izpit za a ce so mi uzeli izpit b kategorije..ker ko sem se sel na obcino prijavit za cpp niso vedl kaj in kako in so me poslal domov.lp

    vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    Pozdravljeni.mene pa zanima ali lahko delam izpit za a ce so mi uzeli izpit b kategorije..ker ko sem se sel na obcino prijavit za cpp niso vedl kaj in kako in so me poslal domov.lp

    Pozdravljeni, to lahko razberete iz sklepa sodišča.

    Jernej
    Gost
    Post count: 573

    Dne 2.6.2009 sem uspešno opravil vozniški izpit kategorije A2. V preteklosti je veljalo, da ob dopolnitvi 24 let starosti kandidat lahko vozniško nadgradi na polni A.

    Po spletu brskam in vidim, da je prišlo do sprememb. A moram ponovno opravljati vožnje in izpitno vožnjo za pridobitev polne A?

    Če je temu tako, lahko kako ukrepam zoper avtošole saj tekom opravljanja voženj (ne govorim o izpitni vožnji) sprememb še ni bilo? Pač zdi se mi, da bi me morala avtošola o tem podatku tekom opravljanja izpita seznaniti

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Dne 2.6.2009 sem uspešno opravil vozniški izpit kategorije A2. V preteklosti je veljalo, da ob dopolnitvi 24 let starosti kandidat lahko vozniško nadgradi na polni A.

    Po spletu brskam in vidim, da je prišlo do sprememb. A moram ponovno opravljati vožnje in izpitno vožnjo za pridobitev polne A?

    Če je temu tako, lahko kako ukrepam zoper avtošole saj tekom opravljanja voženj (ne govorim o izpitni vožnji) sprememb še ni bilo? Pač zdi se mi, da bi me morala avtošola o tem podatku tekom opravljanja izpita seznaniti

    Pozdravljeni, če želite vozniško dovoljenje kategorji A, boste morali ponovno opravljati vozniški izpit za kategorijo A. Opraviti bi torej morali skrajšani program vožnje praktičneg dela izobraževanja v šoli vožnje (9ur) in ponovno praktični del vozniškega izpita (tokrat vozniški izpit za kategorijo A).
    Spremembe zakonodaje so stalnica, tako da verjetno krivda zaradi tega ne pada na šole vožnje.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Jure
    Gost
    Post count: 573

    koliko ur je potrebno odvozit za izpit kategorija a?

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    koliko ur je potrebno odvozit za izpit kategorija a?

    Pozdravljeni, zakonsko je predpisanih najmanj 21 ur, koliko pa jih boste dejansko potrebovali pa je odvisno od vas. Pripravili smo vam aplikacijo s pomočjo katere lahko izračunate okvirni strošek vozniškega izpita za kategorijo A.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Nada
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni! sin ima izpit A1 že dve leti in je star 19 let. Namerava pridobiti izpit A2. Nekje smo dobili informacijo, da mora imeti dve leti v lasti motor, da potem pri 21 dobi trajni izpit A. ali to drži?
    Lp

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni! sin ima izpit A1 že dve leti in je star 19 let. Namerava pridobiti izpit A2. Nekje smo dobili informacijo, da mora imeti dve leti v lasti motor, da potem pri 21 dobi trajni izpit A. ali to drži?
    Lp

    Pozdravljeni. Zakon o voznikih v svojem 54. členu navaja sledeče:

    (1) Vozniško dovoljenje se izda osebi, ki izpolnjuje naslednje pogoje:

    1. je telesno in duševno zmožna voziti vozilo, kar dokaže z veljavnim zdravniškim spričevalom;

    2. je dopolnila predpisano starost za vožnjo vozil, je opravila vozniški izpit pred pristojno izpitno komisijo za vozniške izpite;

    3. ji ni odvzeto ali začasno odvzeto vozniško dovoljenje;

    4. se ji ne izvršuje stranska sankcija prepovedi vožnje motornega vozila določene vrste ali kategorije;

    5. ji ni prepovedana izdaja vozniškega dovoljenja v zvezi z varnostnim ukrepom odvzema vozniškega dovoljenja, dokler taka prepoved traja;

    6. je zahtevi priložila ustrezno fotografijo v fizični ali digitalni obliki. Za izdajo vozniškega dovoljenja se lahko uporabi tudi fotografija v digitalni obliki, ki se hrani v evidenci izdanega drugega uradnega identifikacijskega dokumenta in kaže pravo podobo osebe.

    Poleg tega pa tudi v ta-istem členu navaja tisto kar vas zanima in sicer:

    (3) Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2 se sme izdati tudi osebi, ki poleg pogojev iz prvega odstavka tega člena izpolnjuje naslednje pogoje:

    1. da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A2;

    2. da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A1.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #23562 in Izpit za motor A neomejeno
Vaši podatki: