Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za motor Izpit za motor A neomejeno

  • Avtor
    Prispevki
  • Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Pozdravljeni!
    V zvezi opravljanja vozniškega izpita a kategorije imam vprašanje. Stara sem 44 let, imam izpit b kategorije in si zelo želim opravljati izpit za a kategorijo, vendar pa motornega kolesa nisem še nikoli vozila. Ali naj se odločim za opravljanje tega izpita ali rajši to željo opustim? Glede na to, da imam izpit b kategorije že več kot 20 let, bi verjetno lahko opravljala izpit za a neomejeno – ali ne?

    Brigita

    Pozdravljena Brigita,

    a si se odločila za opravljanje izpita? Kako je šlo? Tudi jaz imam leta podobnim tvojim in me vedno daje želja po opravljanju tega izpita in seveda posledično nakup motorja in akcija! A greva?

    lp. Silva

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Pozdravljeni. Mene pa zanima če se da slučajno izpit opravljati v drugi občini v kateri voziš ure v avtošoli. Se pravi konkretno: ali grem lahko glavno vožnjo delat na Jesenice oz. kam drugam če je v Kanju prevelika gužva?
    pa hvala za odgovore :)

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Pozdravljeni,

    Glavno vožnjo – praktični del vozniškega izpita lahko opravljate v katerem koli izpitnem centru, torej tudi na IC Jesenice.

    Irena
    Gost
    Post count: 576

    Pozdravljeni.
    Že kar nekaj let sem voznica avtomobila. Pred leti sem se odločila, da naredim izpit še za motorno kolo. Inštruktor mi je takrat zagotovil, da lahko opravljam A1, saj se bo po preteku dveh let avtomatsko spremenilo v A kategorijo. No minili sta dve leti, ampak s tistim dogovorom ni bilo nič. Žal sem bila žrtev zavajanja, kar me močno jezi. Ker bi končno rada vozila motorno kolo brez omejitve, se zdaj na vas obračam s sledečim vprašanjem: kaj vse moram PONOVNO opraviti, da lahko pristopim k praktičnemu preizkusu za kategorijo A in koliko me bo to okvirno stalo?
    Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni.
    Že kar nekaj let sem voznica avtomobila. Pred leti sem se odločila, da naredim izpit še za motorno kolo. Inštruktor mi je takrat zagotovil, da lahko opravljam A1, saj se bo po preteku dveh let avtomatsko spremenilo v A kategorijo. No minili sta dve leti, ampak s tistim dogovorom ni bilo nič. Žal sem bila žrtev zavajanja, kar me močno jezi. Ker bi končno rada vozila motorno kolo brez omejitve, se zdaj na vas obračam s sledečim vprašanjem: kaj vse moram PONOVNO opraviti, da lahko pristopim k praktičnemu preizkusu za kategorijo A in koliko me bo to okvirno stalo?
    Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

    Pozdravljeni,
    Po stari zakonodaji je res bilo možno avtomatsko napredovanje po kategorijah (iz a1 iz a2 in v A).

    Če želite sedaj napredovati iz kategorije a1 v a2 morate v šoli vožnje opraviti skrajšani program praktičnega dela usposabljanja (9 ur) nato pa se lahko prijavite na praktični del vozniškega izpita.

    Če želite sedaj napredovati iz kategorije a1 v A morate v šoli vožnje opraviti celotno ponovno usposabljanje, šele nato pa se lahko prijavite na teoretični in praktični del vozniškega izpita za kategorijo A.

    Okvirno ceno si lahko ogledate na strani z izračunom okvirnih stroškov za vozniški izpit kategorije A.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Vikki
    Gost
    Post count: 576

    Spoštovani,

    Imam vozniški izpit B kategorije, želim pa še pridobiti kategorijo A, da bom lahko vozila skuter. Torej me zanima koliko je okvirna cena in ali je potrebno opravljati CCP, zdravniškega itd., pa tudi koliko ur bi potrebovala.

    Se zahvaljujem že vnaprej,

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Spoštovani,

    Imam vozniški izpit B kategorije, želim pa še pridobiti kategorijo A, da bom lahko vozila skuter. Torej me zanima koliko je okvirna cena in ali je potrebno opravljati CCP, zdravniškega itd., pa tudi koliko ur bi potrebovala.

    Se zahvaljujem že vnaprej,

    Pozdravljeni, izpit iz prve pomoči se vam prizna, opraviti morate Vozniški izpit za motorno kolo – kategorija A, A1 ali A2. Okvirne stroške si lahko izračunate TUKAJ.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    Ervin
    Gost
    Post count: 576

    Kmalu bo zima, starši pa so mi kupili moped. Verjetno bom kar počakal do pomladi, saj bom drugače zmrznil na motorju.

    jurij
    Gost
    Post count: 576

    Pozdravljeni.

    Imam en problem in upam, da mi lahko svetujete.
    V juniju leta 2001 sem opravil vozniški izpit za A kategorijo in sem dobil vozniško dovoljenje na katerem je opomba A do 350 ccm. V nadaljevanju sem pozabil po 2 letih vpisati A brez omejitev.
    Sedaj bi si kupil motor s 400 ccm in 35 kw in me zanima, ko bomo zamenjal vozniško za novo kartico ( imam še prvo vozniško iz leta 2001 ) ali imam A kategorijo brez omejitev ali kakšno podkategorijo. Če imam kakšno podkategorijo kaj moram narediti da bom imel A brez omejitev, da si lahko kupim zgoraj omenjen motor.
    Če igra še kakšno vlogo rojen sem leta 1982.

    Prosim za čimprejšnji odgovor, saj imam motor že nagledan in ne bi želel da bi kupil motor pri tem pa ne bi imel veljavne vozniške.

    Se vam za odgovor že vnaprej zahvaljujem

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni.

    Imam en problem in upam, da mi lahko svetujete.
    V juniju leta 2001 sem opravil vozniški izpit za A kategorijo in sem dobil vozniško dovoljenje na katerem je opomba A do 350 ccm. V nadaljevanju sem pozabil po 2 letih vpisati A brez omejitev.
    Sedaj bi si kupil motor s 400 ccm in 35 kw in me zanima, ko bomo zamenjal vozniško za novo kartico ( imam še prvo vozniško iz leta 2001 ) ali imam A kategorijo brez omejitev ali kakšno podkategorijo. Če imam kakšno podkategorijo kaj moram narediti da bom imel A brez omejitev, da si lahko kupim zgoraj omenjen motor.
    Če igra še kakšno vlogo rojen sem leta 1982.

    Prosim za čimprejšnji odgovor, saj imam motor že nagledan in ne bi želel da bi kupil motor pri tem pa ne bi imel veljavne vozniške.

    Se vam za odgovor že vnaprej zahvaljujem

    Pozdravljeni,

    Potrebujete veljavno zdravniško spričevalo. Zakon o voznikih pa v svojem 37. členu navaja tudi sledeče:
    (5) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka se praktični del usposabljanja za kandidata motornega vozila kategorije F izvede v trajanju najmanj 16 ur. Kandidat, ki že ima vozniško dovoljenje A1 ali A2 in se usposablja za pridobitev vozniškega dovoljenja kategorije A2 ali A ter kandidat, ki se usposablja za vožnjo skupine vozil, katere največja dovoljena masa presega 3.500 kg in ne presega 4.250 kg, če je vlečnemu vozilu dodano priklopno vozilo, ki ni lahki priklopnik, mora opraviti praktični del usposabljanja v trajanju najmanj devet ur.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

Odgovori na: Reply #20682 in Izpit za motor A neomejeno
Vaši podatki: