Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za motor Izpit za motor A neomejeno

  • Avtor
    Prispevki
  • Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Zdravo,

    Pred kratkim sem opravil vozniski izpit A kategorije. Zanima pa me, koliko casa traja, od takrat ko oddam sliko na upravni enoti, do takrat ko dobim kartico vozniskega dovoljenja na dom (mislim da sedaj posiljajo po posti)? Rabil bi namrec cimprej, da lahko registriram motor

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    cca 7 dni

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    @argumenti wrote:

    POzdravljeni,

    rada bi odgovor na vprašanje, zakaj je potrebno za izpit za motor ponovno opravljati tudi izpit za cpp, če imaš izpit za avto narejen. Logično bi mi bilo, da moraš imeti le ustrezno število voženj še za motor. Ali prometni predpisi za motoriste niso enaki kot za voznike avtomobilov?!?! Ali znak stop za avtomobilista pomeni nekaj drugega kot za motorista? Kaj ni motorist enakovreden udeleženec v prometu kot avtomobilist?
    Sprašujem se zato, ker sem pred kratkim naredil izpit za avto, sedaj ko sem hotel delati še izpit za motor, pa moram ponovno na izpit cpp-ja? ZAKAJ in v čem je razlika v vsebini predpisov za ene in za druge?

    lp

    Opravljanje izpita 2x je razlog zato, da služijo svoje plače izpitne komisije. Popolnoma nič drugega.
    lp

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    zdravo,

    mene pa zanima, če lahko z B kategorijo voziš motor z tremi kolesi – tisti, ki ima spredaj dva. Bojda se to ne smatra ravno kot motor in da naj bi lahko tudi močnejšega vozil z B. Kdo kaj ve na to temo?

    hvala
    pg

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Če ti kaj pomagam sem tole zasledil v Zakonu o motornih vozilih:

    “motorno trikolo” je motorno vozilo s tremi kolesi, nameščenimi simetrično na vzdolžno os vozila, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h;

    lp

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    To si sicer prav napisal, vendar mislim, da ti moj odgovor bolj prav pride. Citiram Zakon o voznikih:

    Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti v Republiki Sloveniji tudi trikolesa.

    (3) V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G.

    V kategorijo A spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje in trikolesa. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorij AM, A1, A2 in G.

    Če vse to povzamem skupaj z zgornjim odgovorom uporabnika “motorno kolo”, bi po mojem mnenju vozil to trikolo z vozniškim dovoljenjem b kategorije.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Pozdravljeni!
    Kategorija A me zanima oz. v zvezi opravljanja vozniškega izpita a kategorije imam vprašanje. Stara sem 44 let, imam izpit b kategorije in si zelo želim opravljati izpit za a kategorijo, vendar pa motornega kolesa nisem še nikoli vozila. Ali naj se odločim za opravljanje tega izpita ali rajši to željo opustim? Glede na to, da imam izpit b kategorije že več kot 20 let, bi verjetno lahko opravljala izpit za a neomejeno – ali ne?

    Brigita

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    jaz sem stara 43 let in sem izpit za motor brez težav opravila, le čas, voljo in pa seveda denar potrebuješ. Imela sem malo več ur kot ostali, ampak se je splačalo. Srečno !

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Jaz vozim že 17 let B kat., poleg tega sem že pri 19 letih opravil izpit za športnega pilota C kat. z najboljšim rezultatom ampak CPP za A kat. na Roški sem odletel že 2 krat. Ne vem v čem je keč. Mogoče grem v kako drugo državo delat izpitv V Slo. je itak vse podn.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    testi za a kategorijo so težki, če ti jih seveda v avtošoli ne dajo. Še bolj težki pa bodo bili z novim letom, ko naj bi se začelo elektronsko testiranje.

Odgovori na: Reply #15171 in Izpit za motor A neomejeno
Vaši podatki: