Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za motor Izpit za motor A neomejeno

  • Avtor
    Prispevki
  • Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Pozdravljeni. Usak let nekej spreminjajo pa drkajo tele pravila, tolk da nevem zdej, pri čem sem, situacija je pa sledeča:
    Imam izpit za A2 že 2 leti in nameravam opraviti za kategorijo A neomejeno. Kakšen je pogoj zdej za to? Slišal sem, da gre v tem primeru samo za praktični del vozniškega izpita. Ali to drži in zakaj ne? Zanima me tudi, koliko ur je obvezno opraviti v tem primeru. Hvala.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 73

    Pozdravljeni. Zdajšnja zakonodaja predvideva sledeče:
    Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A (brez omejitev) se izda osebi, ki poleg pogojev, določenih v prejšnjem odstavku, izpolnjuje naslednje pogoje:

    – da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A brez omejitev,

    – da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2.

    Za pridobitev vozniškega dovoljenja za A neomejeno, morate potemtakem, če imate vozniško dovoljenje za A2 že več kot dve leti, ponovno opravljati praktični del usposabljanja v avtošoli (vendar po skrajšanem programu) 9 ur vožnje + 1 ura društveni + 1 ura vozniškega izpita. – torej odpade tečaj cpp, občinski testi cpp, republiški testi cpp in zdravniški pregled.

    Vkolikor imate vozniško dovoljenje za A2 manj kot dve leti morate opraviti celoten postopek usposabljanja.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    A če si pa starejši maček kakor jaz naprimer 30let pa lahko opravljaš takoj za neomejeno????
    A – 24 let ali minimalno 20 let, če imamo najmanj dve leti kategorijo A2

    ali si narobe razlagam.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    @Aci wrote:

    A če si pa starejši maček kakor jaz naprimer 30let pa lahko opravljaš takoj za neomejeno????
    A – 24 let ali minimalno 20 let, če imamo najmanj dve leti kategorijo A2

    ali si narobe razlagam.

    Če si starejši od 24 let in nimaš opravljene še nobene kategorije za motorno kolo (torej a1 ali a2), potem moraš delati celoten program od samega začetka. (zdravniško spričevalo, vpis v avtošolo,tečaj cpp,izpit iz cpp na avtošoli in izpitnem centru) ter glavno vožnjo). V avtošoli moraš izvoziti najmanj 20 ur (+ društveni), da se lahko potem prijaviš na glavno vožnjo.

    Če pa že imaš kategorijo npr. a2 in bi rad imel kategorijo a neomejeno, potem potrebuješ le skrajšani program usposabljanja v avtošoli (cca. 9 ur) in praktični del vozniškega izpita.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Dober dan moje ime je kristjan in me zanima naslednje.
    ali lahko delam izpit A kategorija neomejeno čeprav prej nisem imel kategorije a1 in a2 ter star sem pa preko 24 let.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 73

    Pri teh letih lahko opravljate izpit za A kategorijo – neomejeno

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Se opravičujem za prejšnji post, sem bil prehiter.

    Moja situacija je sledeča. Naredil sem izpit za A1 pri 16 letih. Pri 18 letih se mi je ta avtomatično povečal v A2 po starem zakonu (takrat še veljaven), ampak ko sem takrat menjal vozniški izpit (zaradi kategorije B) mi v samo vozniško niso napisali da imam tudi dovoljenje za A2 ampak mi je gospa za šaltrom “razložila”, da policit pogleda datum na vozniški in iz tega “vidi” da imam ubistvo izpit za A2.
    Torej, sedaj bi rad naredil izpit za A neomejon (kar mi je po stari zakonodaji pripadalo brez dodatnega plačevanja avtošolam in s tem jasno ubiranjem naroda), vendar sem v dilemi. Kajti v vozniškem dovoljenju nimam napisanega A2 ampak zgolj A1, poogoj kolikor vidim pa je da imaš A2 2 leti. Kar ga tehnično imam.

    Zanima me kako je z mojim primerom? Bodo komplikacije ali ne? Kam se obrniti za dodatne informacije?

    Hvala

    Lp, primoz

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Pozdravljeni,

    Jaz imam podoben primer kot vi (podpisani kot Gost). Ali mi zaupate kako ste rešili nastalo zagato , to s prehodom iz kategorije a1, v kategorijo a2 oziroma čisto A ?

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    Pozdravljeni,

    jaz imam podobno vprašanje kot dva posta pred mano “gost”. Izpit za A kategorijo sem naredil že leta 2000, takrat še z omejitvijo 125 ccm, katerega pa kasneje nisem spreminjal.

    Ali mi sedaj pripada vozniško dovoljenje za A neomejeno (če si grem naredit novo vozniško)?
    Po takrat veljavni zakonodaji so se kategorije avtomatsko višale v dveh letih, najprej omejitev 350 ccm, kasneje pa neomejeno.

    Če ima še kdo podoben problem ali ve kam se obrniti, bi bil zelo hvaležen za odgovor.

    lp,
    Simon

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    živjo, sedaj ni več avtomatskega nadgrajevanja kategorije A.

Odgovori na: Reply #15168 in Izpit za motor A neomejeno
Vaši podatki: