Vozniški izpit Forumi Vozniški Izpit Izpit za avto evidenčni karton vožnje

  • Avtor
    Prispevki
  • Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 73

    Veliko vprašanj smo dobil zastavljenih, ki so se nanašala na karton vožnje in na zamenjavo avtošole. Tako sem se odločil, da javno spregovorim o tem.

    V Pravilniku o šolah vožnje, objavljenem v Uradnem listu Republike Slovenije, (št. 44/11, sedmi odstavek 15 člena) je navedeno, da kandidat prejme evidenčni karton vožnje ob vpisu v šolo vožnje-avtošolo (torej je njegova last vse dokler usposabljanje v šoli vožnje-avtošoli traja).

    Med vožnjo mora imeti kandidat karton vožnje pri sebi. Po končani učni uri pa ga odnese s seboj. Seveda je praksa učiteljev vožnje malo drugačna. Saj se ničkolikokrat zgodi, da kandidati ta karton vožnje pozabijo doma. Zatorej je navada učiteljev vožnje, da ta karton vožnje hranijo kar v vozilu šole vožnje-avtošole napačna.

    V karton vožnje se zapisuje potek kandidatovega usposabljanja (3 stopnje). Na zadnji strani kartona, pa si lahko vsak kandidat (pa tudi učitelj vožnje) prebere poučno vsebino o odnosu med kandidatom in učiteljem vožnje. Na kratko povzemam to vsebino:

    Učitelj vožnje mora imeti profesionalni odnos do vožnje in učenja ter kandidatu omogočati izbiro termina vožnje in prihajati na učne ure točno.

    Na začetku učne ure mora obnoviti zadnjo učno snov ter določiti cilje nove učne ure.

    Ko uro vožnje končate vam mora podati oceno vaše vožnje (to ste naredili dobro, to je slabo…)

    Na vsaki učni uri izpolni karton vožnje in dnevni razvid vožnje ter med vožnjo preverja vaše znanje CPP.

    Njegova pozornost mora biti usmerjena vašemu usposabljanju (torej ne sme telefonariti, brati časopis,…), njegova primarna skrb pa mora biti, da uposabljanje poteka v sproščenem in pozitivnem vzdušju.

    Vsako novo snov vam je dolžan razložiti na preprost in razumljiv način. Ni napačno, če vam kakšno težjo vsebino tudi ilustrira, vsekakor pa vam je na zastavljena vprašanja (pa čeprav kdaj pa kdaj za njega povsem čudna) dolžan odgovoriti.

    ČE NAMERAVATE ZAPUSTITI AVTOŠOLO VZEMITE KARTON VOŽNJE S SEBOJ, saj boste le na tak način v drugi avtošoli dokazali vaše že opravljeno usposabljanje. Torej, ko zapuščate avtošolo,vam je ta dolžna izročiti evidenčni karton vožnje.

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 283

    živjo,

    imam vprašanje. Zanima me ali potrebujem izpisnico iz stare avtošole kljub temu da imam jaz evidenčni karton zaradi vpisa v novo avtošolo? potrebujem izpisnico tudi če opravim v novi avtošoli cpp pole in roške pole?

    Anonimnež
    Nedejavno
    Post count: 73

    Pozdravljeni,

    Za izpis iz avtošole potrebujete le karton vožnje (s seboj vzemite tudi zdravniško spričevalo in kartonček opravljene prve pomoči), izpisnice so stvar marketinškega prijema posameznih avtošol, da zadržijo kandidate.

    lp

    Karin
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    tudi jaz imam eno vprašanje. Že pred dvema letoma sem opravljala tečaj CPP. Potem do sedaj teoretičnega izpita nisem opravljala, ga pa nameravam sedaj, vozila pa bom pri drugi avto šoli, ne pri tej, pri kateri sem hodila na tečaj CPP. Ali mi evidenčni karton vožnje izda šola, pri kateri bo opravljala praktični del, ali bi rabila kakšno potrdilo od prejšnje šole, da se mi tečaj sploh upošteva? Upam, da me razumete..
    Pa še nekaj, tečaj CPP ima trajno veljavo ali ne?

    Hvala za odgovor.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    Pozdravljeni,
    tudi jaz imam eno vprašanje. Že pred dvema letoma sem opravljala tečaj CPP. Potem do sedaj teoretičnega izpita nisem opravljala, ga pa nameravam sedaj, vozila pa bom pri drugi avto šoli, ne pri tej, pri kateri sem hodila na tečaj CPP. Ali mi evidenčni karton vožnje izda šola, pri kateri bo opravljala praktični del, ali bi rabila kakšno potrdilo od prejšnje šole, da se mi tečaj sploh upošteva? Upam, da me razumete..
    Pa še nekaj, tečaj CPP ima trajno veljavo ali ne?

    Hvala za odgovor.

    Pozdravljeni,ob vpisu v šolo vožnje, kjer ste opravljali tečaj cpp, bi vam morali izdati evidenčni karton vožnje. Ob zamenjavi šole vožnje vzamete evidenčni karton vožnje s seboj, saj je v njem navedeno kdaj ste opravili tečaj cpp (ta ima trajno veljavo) in vam tako ne bo potrebno ponovno opravljati tečaja cpp.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    anonimnež
    Gost
    Post count: 573

    POzdravljeni!
    Imam vprašanje: na tečaju cpp so mi rekli da mi mora nova avtošola zastonj menjati evidenčni karton vožnje (tečaj in izpit cpp sem naredil pri prvi avtošoli, praktični del pa bom opravljal pri drugi), vendar mi želijo zaračunati 20€. Cene so že tako visoke, zato bi se rad prepričal o tem, da se izognem se dodatnim nepotrebnim stroškom.
    Hvala že v naprej za odgovor.

    Mirko Turk
    Moderator
    Post count: 385

    POzdravljeni!
    Imam vprašanje: na tečaju cpp so mi rekli da mi mora nova avtošola zastonj menjati evidenčni karton vožnje (tečaj in izpit cpp sem naredil pri prvi avtošoli, praktični del pa bom opravljal pri drugi), vendar mi želijo zaračunati 20€. Cene so že tako visoke, zato bi se rad prepričal o tem, da se izognem se dodatnim nepotrebnim stroškom.
    Hvala že v naprej za odgovor.

    Pozdravljeni,
    To je stvar, ki jo ima lahko vsaka šola vožnje drugače urejeno. Pred vpisom v šolo vožnje si na njihovi spletni strani ali v poslovnem prostoru oglejte njihov cenik, predvsem rubriko: izdaja evidenčnega kartona vožnje. Če te rubrike nimajo navedene je običajno izdaja evidenčnega kartona vožnje brezplačna.

    ing. prom. Mirko T. je upokojeni učitelj vožnje vseh kategorij, učitelj predpisov, vodja šole vožnje in nekdanji član izpitne komisije ter dolgoletni sodelavec portala Vozniski-izpit.com. Zbral je 28 najtežjih vprašanj CPP - KLIK za prenos

    ana
    Gost
    Post count: 573

    Pozdravljeni,
    jaz imam eno vprašanje, če imam evidenčni karton pri avtošoli Ralax in sem pri njih opravila tečej CPP, potem pa prepišem v drugo avtošolo za izpit teoretičnega dela in usposabljanje, zanima me, če imam še veljavno karton ali moram zamenjati za novega?

    rok
    Gost
    Post count: 573

    Lep pozdrav,

    Pred 5-6 leti sem opravil okoli 30 ur vožnje, vendar zaradi selitve v tujino nisem nadaljeval, torej nisem niti odšel na izpitno vožnjo. Sedaj bi rad nadaljeval in me zanima če te ure propadejo ali lahko nadaljujem, da mi ne bi bilo potrebno znova opraviti 30-40 ur voznje.

    vozniski-izpit.com
    Keymaster
    Post count: 38

    Lep pozdrav,

    Pred 5-6 leti sem opravil okoli 30 ur vožnje, vendar zaradi selitve v tujino nisem nadaljeval, torej nisem niti odšel na izpitno vožnjo. Sedaj bi rad nadaljeval in me zanima če te ure propadejo ali lahko nadaljujem, da mi ne bi bilo potrebno znova opraviti 30-40 ur voznje.

    Pozdravljeni,

    Z usposabljanjem lahko brez težav nadaljujete.

Odgovori na: Reply #14918 in evidenčni karton vožnje
Vaši podatki: